header-eyemakeup

ترفند های آرایشی برای درشت نشان دادن چشم ها

داشتن چشمانی درشت و زیبا به طور قطع یکی از جاذبه های اصلی صورت هر فرد می باشد. چشمان درشت، چهره شما را زیباتر و جوان تر نشان میدهد. اگر چشمانتان آنقدر که میخواهید درشت نیست اشکالی ندارد! این دقیقا چیزی است که با آرایش میتوانید به آن برسید. در این مقاله ترفندهای  آرایش حرفه ایی چشم و راه های درشت تر نشان دادن چشم ها به کمک خط چشم را خواهید آموخت.

اول خط چشم یا سایه؟

استفاده از خط چشم‌ قبل از سایه باعث میشود قسمتی از انتهای خط چشم‌ شما با سایه پوشانده و یا کاملا محو شود. اگر به دنبال میکاپ بی نقص هستید، اول سایه بزنید.‌ با این کار هم سایه و هم خط چشم زیبا و متمایز به نظر میرسد و آرایشتان کثیف و بهم ریخته نخواهد شد.

1. استفاده از پرایمر

قبل از کشیدن خط چشم و سایه ، اگر میخواهید آرایشتان  تمیز و یکدست به نظر برسد، اول از همه باید از پرایمرها استفاده کنید، مقدار کمی پرایمر به کل پلک تا زیر استخوان ابرو بزنید، حالا آماده میکاپ‌ چشم هایتان هستید.

2. سایه زدن

برای استایل ساده و جذاب از سایه های تیره و روشن استفاده کنید. برای پشت پلکتان از یک سایه با تناژ خنثی و برای قسمت چین و چروک دار پلکتان، سایه مد نظر را در طول خط بالای مژه ها استفاده کنید.

3. خط چشم

حالا زمان کشیدن خط چشم است. نحوه کشیدن خط چشم، نقش بسیار تاثیر گذاری در زیبایی آرایش و چشم های شما دارد. شاید کشیدن خط چشم به منظور درشت تر نشان دادن چشم ها کمی کار را پیچیده کند اما اگر این کار را با مهارت انجام دهید، تغییرتان کاملا مشهود خواهد بود. اصلا نگران نباشید! در این مرحله چگونگی استفاده از خط چشم برای زیبا و درشت تر شدن چشم هایتان را مرحله به مرحله خواهید آموخت!

  • برای اینکه نگاهی نافذ و چشمانی درشت تر داشته باشید، کشیدن یک خط نازک پشت مژه هایتان کافی است اما آن را یا در پلک پالا و یا در پلک پایین بکشید. هر دو پلک‌ نه! 
  • برای درشت تر شدن چشم ها سعی کنید فقط سه جهارم بیرونی پلکتان را خط چشم بکشید. این کار باعث میشود توجه اطرافیان به گوشه های بیرونی چشمانتان جلب شود. گاهی اوقات کشیدن یک خط ساده جامد فقط پشت مژه هایتان باعث میشود چشمانتان ریزتر دیده شود پس کمی خط چشمتان را امتداد داده و مدل دهید.
  • تکنیک دیگری که برای درشت تر شدن چشمانتان میتوانید به کار ببندید این است که خط چشم را به گوشه بیرونی پلکتان بکشید تا چشمانتان وسیع تر شود و برای خط چشم پهن تر حتما انتهای آن را فرم دهید.
  • داخل چشمتان را سیاه نکنید! برخلاف آنچه که شنیده اید، زدن خط سیاه داخل چشم چشمانتان را کوچک تر نشان خواهد داد. به جای آن همیشه بیرون چشمتان خط بکشید تا چشمانتان بزرگ تر شود. پلک پایینتان را با کشیدن خط چشم سفید نازکی در زیر مژه هایتان تکمیل کنید تا چشمانتان درشت تر شود. اگر خط چشم بالایی را از گوشه چشمتان امتداد دهید، میتوانید با وصل کردن آن به خط چشم پلک پایین چشمتان را بزرگتر کنید.
    گوشه داخلی چشمتان را سفید کنید تا تاثیر آن مضاعف شود.

 

4. فرکردن مژه

ریمل میتواند معجزه کند اما اگر میخواهید مژه هایتان فر شود، از فرمژه استفاده کنید.‌ فرمژه را بالای چشمتان نگه دارید و زمانی که چشمانتان باز است آن را باز کنید. مژه هایتان را از انتها بین گیره ها قراردهید و بدون اینکه به پلکتان برخورد کند. گیره ها را روی مژه ها ببندید و چند ثانیه نگه دارید. بعداز آزاد کردن مژه ها، این کار را یک بار دیگر از وسط مژه و یک بار از نوک مژه تکرار کنید تا کاملا فر شود.

5. استفاده از ریمل

 در ادامه این روش ها میتوانید برای تکمیل آن، مژه های پایینی را ریمل بزنید. با این روش چشمانتان در صورتتان بیشتر از همه جلوه میکند برای انتخاب ریمل مناسب چشم و نوع مژه خود، میتوانید به مقاله های پیشین سایت بیوتی کد مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما ریمل حجم دهنده لوکسریوس مای است!

 خوب! آرایش چشم شما به پایان رسید.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا