جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

header-acne

با این راهکار ها به جنگ آکنه بروید!

اكثر افرادي كه داراي پوستهاي چرب هستند از نوجواني و جواني با مشكل آكنه و جوشهاي چركي مواجه مي شوند و طبيعتا درمانهاي مختلف ضد آكنه را تجربه كنند؛ از جمله اين درمانها مي توان به شوينده هاي قوي مانند: فوم، ژل، صابون و آنتي بيوتيكهاي قوي چه به شكل خوراكي و چه بصورت لوسيونها و ژلهاي موضعي ضد آكنه اشاره كرد.

اگر جوش و آكنه فرد با اين موارد درمان نشود پزشك براي آنها يك داروي ضد آكنه قوي و تخصصي تجويز مي كند. اين داروها به هر حال جوشهاي چركي و آكنه افراد مبتلا را درمان مي كنند ولي در بسياري از موارد پوست اين افراد در حين درمان يا بعد از بهبودي بسيار خشك مي شود. طبيعتا در اين زمان نياز هست تا از يك مرطوب كننده مناسب استفاده شود.

اما آيا اين افراد مي توانند از هر مرطوب كننده اي استفاده كنند؟ مسلما نه! كرم مرطوب كننده اي كه در يك چنين شرايطي مي تواند تجويز شود بايد چند ويژگي منحصر بفرد داشته باشد؛ اولا: نوع تركيبات نرم كننده و مرطوب كننده اي كه در آن به كار مي رود بايد طوري باشد كه باعث بسته شدن منافذ پوست و ايجاد كمدون يا دانه هاي سر سياه نشود. ثانيا: چنين كرمي بايد محتوي يك ماده ضد باكتري باشد كه خطر ايجاد دوباره آكنه را كاهش دهد. ثالثا: محصول مذكور بايد محتوي يك ماده ضد التهاب نيز باشد. چون فردي كه تحت درمان با داروهاي ضد آكنه تخصصي و قوي قرار مي گيرد پوستش بر اثر خشكي و كم آبي به شدت كشيده و ملتهب است لذا بايد محصولي كه ويژگيهاي مذكور را داشته باشد انتخاب كند.

یکی از راهکارهای ساده اما تاثر گذار که می تواند در درمان آکنه تاثیر بسزایی داشته باشد ، روش شستشوي پوست صورت تان است! روش شستشوی صحیح صورت، تفاوت زيادي در ظاهر پوست تان ايجاد مي كند. رعايت نكاتي كه توسط متخصصين پوست مطرح شده است به شما براي حفظ پوستي سالم كمك مي كند.

  1. از پاك كننده اي استفاده كنيد كه محتوي الكل نباشد.
  2. صورت تان را با آب ولرم مرطوب كنيد و با سر انگشتان دست پاك كننده را روي صورت با حركت دوراني ماساژ دهيد. استفاده از انواع پارچه، اسفنج، ليف توري يا هر چيز ديگري به جاي نوك انگشتان مي تواند باعث تحريك پوست تان شود.
  3. استفاده از اسکراب های ملایم می تواند در پروسه درمان آکنه کمک مفیدی به شما کند.
  4. صورت تان را با آب ولرم آبكشي و با حوله نرم خشك كنيد.
  5. اگر پوست تان خشك يا خارش دار باشد، بعد از شستشو، حتما از مرطوب كننده استفاده كنيد. زماني كه براي دور چشم تان از كرم استفاده مي كنيد، بسيار با ملايمت ضربه بزنيد به طوري كه پوست نازك دور چشم كشيده نشود.
  6. شستشو صورت تان را به دو بار در روز و زمان تعريق محدود كنيد. پوست صورت تان را يك بار صبح و يك بار شب و هم چنين زماني كه به شدت عرق كرديد، شستشو دهيد. عرق كردن مخصوصا زماني كه كلاه به سر داريد، پوست تان را تحريك مي كند. بهتر است پوست تان را هر چه سريعتر بعد از تعريق بشوييد.

حال به بررسی کاربرد بعضی از شویندهای ضد جوش می پردازیم:

 

کرم اسکراب

جهت حفظ و نگهداری سلامت و جوانی و درخشندگی پوست خود می بایست سلول های مرده و فرسوده را از سطح پوست بزداییم و به پوسته ریزی طبیعی پوست خود کمک نماییم.کرم آکنه اکسفولیت الارو با ذرات لایه بردار ملایم ضمن لایه برداری از پوست، سلول های مرده انباشته شده بر سطح پوست را می زداید و سلول های جوان و شفاف زیر آن را تغذیه می نماید و در نتیجه پوست ما را نرم تر و درخشان تر می نماید. این کرم با تنظیم ترشح چربی پوست به بهبود و پیشگیری از آکنه نیز کمک می کند. جوش های سرسیاه را از بین می برد و باعث افزایش جذب رطوبت و تاثیرگذاری کرم های دیگر می شود. کافیست دوبار در هفته مقدار مناسبی از کرم را با حرکات دورانی و به آرامی بر روی پوست مرطوب ماساژ دهید. پس از حدود ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

الارو

فوم شستشو

یک فوم شستشوی صورت مناسب ، علاوه بر پاک کنندگی انواع آرایش ، آلودگی و چربی سطح پوست، باید متعادل کننده ی چربی و تنظیم کننده میزان ترشح غدد چربی پوست صورت نیز  باشد. حالت فوم مانند این شوینده ها موجب استفاده راحت تر با تحریک کمتر پوست می گردد. این شوینده با حفظ رطوبت طبیعی پوست، با ایجاد حس طراوت و لطافت٬ مانع از خشکی پوست بعد از شستشو خواهد شد و  از چرب شدن سریع پوست نیز جلوگیری می کند. فاقد الکل و مناسب برای استفاده روزانه ی پوست های چرب و مستعد آکنه است.

ژل ضد جوش و رول های موضعی.

این محصولات نیز با کاهش التهاب جوش و لایه برداری خفیف موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست، بدون تحریک، لایه لایه و قرمز شدن پوست می شود و برای پیشگیری و کمک به درمان آکنه مفید است.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا