جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درمان لک صورت با روغن کرچک

روغن کرچک هم خاصیت داخلی ( خوراکی) دارد و هم خارجی ( روی بدن).مصرف روغن کرچک در درمان لک و جوش  صورت در سال های اخیر با افزایش چشم گیری مواجه شده است برخی از پزشکان طب سنتی استفاده ی این روغن را توصیه نمی کنند و به جای آن روغن بادام را توصیه می کنند و در مقابل برخی دیگر معتقدند که لک صورت با استفاده از روغن کرچک قابل درمان است.کرچک نوعی دانه روغنی است که ازآن روغن زرد رنگی به نام روغن کرچک  تولید می شود. این روغن به شکل های گوناگونی در طب سنتی استفاده می شود و دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های آن به صورت تجربی نیز به اثبات رسیده است.

رفع رنگدانه های پوست

یکی از ملزومات برطرف شدن لک صورت، رفع رنگدانه ها از پوست است. با برطرف شدن رنگدانه های اضافه، می توان به محو شدن لک صورت نیز امید داشت. یکی از ویژگی های روغن کرچک نیز همین موضوع است. این روغن با استفاده از خواص درونی خود می تواند رنگدانه های مزاحم را رفع کند. جالب است بدانید که استفاده از این روغن به عنوان یکی از درمان‌های خانگی موثر برای از بین بردن زگیل به شمار می‌رود.

برخی از محققان دلیل اصلی تاثیر این روغن را بر روی رنگدانه ها و در نتیجه لک صورت را در میزان بالای اسیدهای چرب موجود در این روغن می دانند. روغن کرچک سرشار از اسیدهای چرب به ویژه امگا ۳ می باشد. به نظر می رسد که وجود امگا ۳ در روغن کرچک از مهمترین دلایل تاثیرگذاری این ماده بر لک و جای جوش صورت می باشد. اسیدهای چرب می توانند در بافت های پوست نفوذ کرده و بر میزان رنگدانه های پوست تاثیر بگذارند. همچنین امگا ۳ باعث هیدراته شدن پوست با افزایش رشد بافت های سالم می شود.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای درمان لک صورت

یکی از خواص روغن کرچک این است که به تنهایی نیز بر روی پوست صورت اثر می گذارد. کافی است این روغن را در هفته و به صورت روزانه بر روی پوست  به مدت 10 الی 20 دقیقه ماساژ دهید و سپس پوست خود را با آب گرم شستشو دهید.اما برای بالا بردن خواص روغن کرچک بر روی پوست، استفاده از برخی مواد بسیار موثر است. ترکیب روغن کرچک با این مواد می تواند بر روی روند بهبود لک و جوش صورت تاثیر بگذارد. از بین ترکیب های مختلف، ترکیب زردچوبه با روغن کرچک و همچنین ترکیب آن با قرص ویتامین E فوق العاده تاثیرگذار به نظر می رسد.

      ترکیب روغن کرچک با زردچوبه

  • زردچوبه یکی از موادعالی در طبیعت است که ویژگی های فوق العاده ای دارد. ترمیم پوست در هنگام زخم شدن، یکی از مرسوم ترین ویژگی های خوب زردچوبه می باشد. اما ترکیب روغن کرچک با زردچوبه نیز معجونی برای از بین بردن لک صورت می سازد که بینظیر است.
  • برای تهیه معجون زردچوبه و روغن کرچک کافیه فقط این دو را به نسبت ۱ به ۲ مخلوط کنید. یعنی به ازای هر یک قاشق غذاخوری زردچوبه نیز ۲ قاشق روغن کرچک بریزید. پس از تهیه معجون یک خمیر یکدست بدست می آید که آماده اثرگذاری بر رنگدانه ها و لک صورت می باشد.
  • خمیر به دست آمده را به صورت یکنواخت بر روی پوست صورت پهن کنید و بگذارید یک ساعت بماند. بهتر است در حین استفاده از این معجون در حالت ریلکس و آرامش قرار داشته باشید. پس از یک ساعت این خمیر را از روی صورت برداشته و صورت را با آب گرم بشویید.

ویتامین E

یکی دیگر از ماسک ها ، مخلوط قرص ویتامین E با روغن کرچک است. برای تهیه این مخلوط کافی است محتویات یک کپسول ویتامین E را با یک قاشق چایخوری روغن کرچک مخلوط کنید و بعد از یکدست شدن،  با دو انگشت به مدت 10 دقیقه به شکل دایره وار بر روی پوست خود بزنید و سپس صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

  سخن پایانی

روغن کرچک یکی از بهترین مواد برای پایان دادن به لک صورت است. در صورتی که دوست دارید لک صورت خود را معالجه کنید، بهتر است از این ماده شگفت انگیز به روش های گفته شده استفاده کنید و به معجزه طبیعت ایمان بیاورید.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا