جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

آکنه در جوانان بالغ

آکنه در جوانان بالغ

جوش زدن و آکنه معمولا از دوره نوجوانی آغاز و گاهی تا حدود ۴۰ سالگی ادامه دارد. تحقیقات نشان داده است که ۲۵ درصد از مردان و ۵۰ درصد از زنان دچار درگیری آکنه در سن بلوغ می شوند همچنین علاوه بر اینکه یک سوم از افراد بالغی که دارای آکنه در صورت هستند، در بدن و بر روی بازوهایشان و پشتشان نیز جوش وجود دارد. متخصصان پوست اعلام کرده اند که وجود آکنه در جوانان بالغ، می تواند موجب افسردگی و اضطراب اجتماعی در فرد شود.

آکنه در دختران و پسران بزرگسال

افزایش هورمونهای مردانه در دوران بلوغ بخصوص در پسران در بروز آکنه و جوش موثر است.
پسران نسبت به دختران آکنه های بیشتری دارند. آکنه و جوش در پسران بعد از دوران بلوغ شروع می شود و در دهه بیست تا سی سالگی شدت بیشتری دارد. تحریکات پوستی، آکنه را بیشتر تشدید می کند. در مردان، از سنی که آکنه شروع می شود، مرحله به مرحله آکنه بیشتر می شود و معمولا جوشهای ناگهانی شدیدی نمیزنند.

برخلاف آقایان، خانمها دچار آکنه های ناگهانی حتی در بزرگسالی می شوند. گاهی اوقات خانمها هم جوش های مقاوم به درمان را تجربه می کنند البته کمتر از آقایان.
از این رو ناراحتی های هورمونی برای جوش و آکنه در خانمها بیشتر از مردان رایج است. درمان آکنه در خانمها می تواند درمان با آکوتان باشد. البته از آنجاییکه آکوتان عوارض جانبی زیادی از جمله نقص جنین دارد، برای خانمها با احتیاط و با تجویز پزشک انجام می شود.

راه حل های درمانی:

      برخی محلول ها و ترکیبات استاندارد شده:

  • آب خیار مناسب برای جای جوش: آب خیار، یک تونر پوستی عالی است که برای پوست بسیار مفید است خیارها، التهابات را کاهش می دهند و زخم های ناشی از جوش و آکنه را بهبود می دهند.
  • روغن درخت چای: این روغن، یکی از محبوب ترین داروها برای درمان مشکلات جوش است این روغن رقیق شده، را روی جوش و آکنه اعمال کنید. یک باور قوی به وجود می آید که این روغن،به سرعت فعالیت باکتری هایی رو که در معرض تبدیل به جوش هستند را از بین می برد.
  • لایه برداری پوست و لیزر درمانی: اسکراب ها می توانند یک راه حل دائمی برای درمان جای جوش و آکنه باشند. آنها باعث لایه برداری پوست و تولید سلول های تازه می شوند.

توجه :

باید توجه داشت که استفاده از این موارد  با دقت و احتیاط زیادی صورت گیرد ، زیرا گاهی باعث تشدید آکنه و جوش و بدتر شدن وضعیتتان می گردد.

توجه کنید از مصرف بعضی صابون هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک و جوش های ناگهانی می شوند، پرهیز کنید.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا