جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ترفندهای حرفه ای ریمل زدن

ترفندهای ریمل زدن حرفه ایی

 

همه ما از ریمل های مختلفی استفاده می کنیم و جادوی بلند و پر کردن مژه ها را می بینیم. بدون شک ریمل تاثیر به سزایی در جلوه بخشیدن به آرایش دارد.

اما برای داشتن آرایشی خاص و حرفه ایی، رعایت اصولی در خصوص انتخاب ریملی با برس متناسب با نوع مژه شما و همچنین نحوه ی صحیح ریمل زدن حائز اهمیت است. روش‌هایی برای ریمل زدن با توجه به شکل چشمتان وجود دارد که آرایش شما را به یک آرایش آراسته‌تر و حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد. در این مقاله به نحوه انتخاب یک ریمل مناسب و چگونگی ریمل زدن می پردازیم.

 

کاربرد اصولی ریمل

همیشه کارتان را با یک فرمژه شروع کنید. این کار حتی به بی حالت ترین مژه‌ها نیز فرم زیبایی می‌دهد. مرحله بعدی زدن ریمل در پایه‌ی مژه‌هاست. شما باید یکبار از روی مژه از ریشه تا نوک، ریمل بزنید و یکبار هم از زیر مژه، از ریشه تا نوک این کار را انجام دهید و سپس فرچه ریمل را در مژه‌ها به سمت عقب و جلو ببرید تا زمانیکه هر تار موی مژه از همه طرف با ریمل پوشانده شود.

توصیه می‌کنم که از یک ریمل بلند کننده به همراه یک ریمل ضخیم کننده یا حجم دهنده استفاده کنید. بهتر است  از یک ریمل با برس کوچکتر و یک ریمل با موهای بزرگتر استفاده کنید. ترکیب این دو، باعث می‌شود هر مژه‌ای بلندتر و پرتر بنظر برسد.

با فرمژه و به کار بردن اصولی ریمل که در بالا به آن اشاره شد شروع کنید، و مطمئن شوید که تمام مژه‌هایتان را می‌پوشانید.

 

چشم‌های دور از هم

برای چشم‌هایی که از هم فاصله دارند، توصیه می‌کنم که از گوشه‌ی داخلی چشم به سمت وسط پلک ریمل بزنید. برای اینکه کاری کنید تا چشم‌هایتان نزدیک‌تر بهم بنظر برسند، باید تیره‌ترین ناحیه، گوشه‌ی داخلی چشمتان باشد.

چشم‌های نزدیک به هم

برای چشم‌های نزدیک به هم، باید چشم‌ها را از هم دور کنید، بنابراین تیره ترین قسمت ریمل باید گوشه‌ی بیرونی چشم باشد. مژه‌هایتان را فر کنید و اولین لایه‌ی ریمل را با تمرکز بر گوشه‌ی بیرونی چشم بزنید. لایه‌ی دوم را از وسط مژه شروع کنید و به سمت بیرون ادامه دهید. مطمئن شوید که تیره ترین قسمت ریملی که زده‌اید، گوشه‌ی بیرونی چشمتان است. این کار انتهای چشم‌ها را بالا می‌کشد و بنظر می‌رسد که چشم‌ها، فاصله‌ی بیشتری از هم دارند.

چشم‌های بادامی

برای بیشتر کردن یا ایجاد یک چشم بادامی، ریمل زدن را بر گوشه‌ی بیرونی مژه‌های بالا و پایین متمرکز کنید. سعی کنید برای مژه‌ی بالا از یک ریمل ضخیم کننده استفاده کنید، و دومین لایه را از وسط پلک به سمت گوشه‌ی بیرونی بزنید. سپس از نوک برس ریمل یا یک برس کوچکتر استفاده کنید و به مژه‌ی پایین نیز ریمل بزنید، اما فقط به گوشه بیرونی. این کار به بیشتر کردن یا دادن شکل بادامی به چشم کمک خواهد کرد.

چشم‌های گرد

برای چشم‌های گرد، عمده‌ترین بخش ریمل باید روی خط مژه‌ی بالا و گوشه بیرونی باشد. ریمل مژه‌ی پایین باید حداقل مقدار ممکن باشد یا اصلا ریمل زده نشود. از یک ریمل ضخیم کننده در امتداد خط مژه استفاده کنید و اگر می‌خواهید گردی چشمانتان را بیشتر کنید، ریمل را بیشتر در وسط چشمتان بزنید. اگر می‌خواهید که چشم گردتان، بیشتر شبیه به چشم گربه بنظر برسد، در گوشه‌ی بیرونی ریمل بیشتری بزنید

چشم‌های کوچک‌تر

برای افرادی که چشم‌های کوچک‌تری دارند، باید کاری کنیم که با زدن ریمل، بسیار بزرگ‌تر و گردتر بنظر برسند. توصیه‌  میشود که روی تمام مژه‌ها از یک لایه‌ی ریمل ضخیم کننده استفاده کنید. سپس یک ریمل بلند کننده بردارید و آن را فقط در وسط مژه‌ها بزنید. این کار، توجه را به سمت وسط چشمتان جلب می‌کند و چشمتان بازتر، پهن‌تر و بزرگ‌تر بنظر می‌رسد.

 

انواع مختلف برس های ریمل چه تفاوتی دارند؟

تا این مرحله نحوه صحیح ریمل زدن متناسب به حالت چشمها بیان شد اکنون میخواهیم  با انواع برس های ریمل و کاری که انجام می دهند نیز آشنا شویم.

برس های ریمل انواع مختلفی دارند، آنها ممکن است خمیده، باریک، ضخیم، توپی، انعطاف پذیر و یا حتی متحرک باشند. هر یک از این انواع مختص کار خاصی طراحی شده اند، پس پیش از خرید آنها باید بدانید که از ریملی که می خرید چه می خواهید؟ آیا مژه های کوتاه دارید و می خواهید با ریمل زدن آنها را بلندتر جلوه دهید یا مژه های شما نیاز به پرتردیده شدن، دارند؟

پس ابتدا با کاری که هر یک از این برس ها انجام می دهند آشنا می شویم تا این بار با توجه به کارایی آنها ریمل مناسب با مژه هایمان را خریداری کنیم

ریمل هایی با برس شانه ای 

این نوع ریمل ها برای افرادی مناسب هستند که مژه های ضخیمی دارند و فقط نیاز دارند کمی بلندتر و با جزییات بیشتری دیده شوند. این کاریست که این نوع برس ها انجام می دهند، این ریمل ها یک شانه کوچک در انتهای برسشان دارند که دندانه های کوچکی دارد و مخصوص بلندتر کردن مژه های ضخیم طراحی شده اند. پس اگر شما مژه های کم پشت دارید، این ریمل اصلا مناسب شما نیست.

ریمل هایی با برس ضخیم 

این نوع ریمل ها برای افرادی مناسب است که مژه های بلندی دارند اما می خواهند آنها را ضخیم تر کنند. معمولا برس های ضخیم از فیبرهای ترکیبی ساخته شده اند. این ریمل ها برای افرادی که مژه های کوتاه دارند خیلی کاربردی نخواهد بود

ریمل هایی با برس باریک 

بدون شک این نوع ریمل ها پر استفاده ترین نوع  هستند. شاید شما هم الان یکی از این مدل ریمل ها را استفاده می کنید. معمول ترین نوع ریمل ها مدل هایی هستند که برس باریک دارند و مژه های شما را خیلی طبیعی حالت می دهند و احساس سنگینی روی چشمانتان نیز نخواهید داشت. این نوع ریمل ها را همه استفاده می کنند فرقی نمی کند مژه های پر یا کم پشت، بلند یا کوتاه داشته باشید، برای یک ریمل زدن ساده و طبیعی این برس ها مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا