جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

درمان پوست های چرب با محصولات آرایشی

افرادی که پوست چرب و آکنه ای دارند، به دلیل ترشح بیش از حد چربی در پوستشان ، با مشکلاتی در هنگام آرایش کردن و استفاده از کرمهای کاور کننده و آرایشی مواجه هستند. از این رو این افراد باید محصولات خاصی را درجهت حفظ چربی پوستشان استفاده کنند.از طرفی پوست بطور مداوم به آبرسانی نیاز دارد حتی پوستهای چرب نیز از این قائده مستثنی نیستند. آبرسانی به اینگونه پوست ها باید به گونه ای باشد که نه تنها موجب افزایش ترشح چربی نشود، بلکه با مواد کنترل کننده چربی، میزان ترشح را تنظیم و کنترل کند و به حالت نرمال در بیاورد.

1. آماده سازی پوست قبل از آرایش

اگر پوست چرب و آکنه ای دارید، مهم ترین محصولاتی که روی میز آرایش شما باید باشد یک آماده سازی کامل صورت (منظور محصولاتی است که قبل از آرایش کردن استفاده می شود) می باشد. آرایش روی پوست های چرب، به راحتی می ریزد؛ بنابراین شما متوجه می شوید که مواد آرایشی شما محو می شوند، روی پوست صورت چرب ردی می گذارند و لک می شوند. اگر به دنبال یک آرایش ملایم زنانه و چشمگیر  هستید، قبل از کرم پودر از آماده ساز آرایشی استفاده کنید. استفاده از آماده ساز، مدت دوام محصولات آرایشی دیگر اعم از سایه، رژگونه و برنزه کننده را افزایش می دهد و باعث می شود مواد آرایشی به راحتی روی پوست بماند و درخشان تر به نظر بیایند. 

2.پاک کننده آرایش

بسیاری از افرادی که پوست چرب دارند، برای داشتن آرایشی مناسب، به استفاده از محصولات با دوام بالا روی می آورند که استفاده از این محصولات پوست را خشک و کدر می کند. این مواد تمام چربی های طبیعی پوست را هم از بین می برند. به جای این کار باید از یک پاک کنندۀ بدون روغن مرطوب استفاده کنند تا پوست را به آرامی تمیز کند. این پاک کننده ها باید قدرت تمیز کردن ناخالصی های عمیق پوست را داشته باشد.

3. ماسک های صورت

ماسک های پوست صورت به خصوص برای انواع پوست های چرب ساخته شده اند. این محصولات، تولید چربی اضافی پوست را کنترل می کنند و به راحتی قابل دسترس هستند.

4. لایه بردارها

لایه بردارها از طریق از بین بردن سلول های مرده پوست، جوش های سر سیاه، پاکسازی منافذ و دیگر ناخالصی ها، پوست را عمیقا پاکسازی می کنند. مقداری از لایه بردار مورد علاقه خود را بردارید و برای دو الی سه دقیقه به آرامی روی صورت خود بمالید. بعد از یک دقیقه صورت خود را با آب سرد به آرامی شستشو دهید.

5. بخار آب

بخور الکتریکی، سرمایه گذاری خوبی برای پوست شما می باشد. بخار، به باز شدن منافذ و بیرون آمدن کثیفی و جرم کمک زیادی می کند. شما می توانید از یک کاسه آب داغ برای بخور پوست خود استفاده کنید که این کار دقیقا همان کار بخور الکتریکی را انجام می دهد. آب جوش را در یک کاسۀ بزرگ بریزید و صورت خود را بخار بگیرید و روی سرتان حوله ای بگذارید تا بخار آن هدر نرود.

6. ترکیبات بدون روغن

این ترکیبات، درخشندگی، روغنی و چرب بودن پوست را تنظیم می کنند. ساختار پودر، پوست شما را کدر میکند. شما می توانید نوع ترکیبی یا بدون پودر آن را انتخاب کنید. هر ترکیبی باید با وزنی سبک، ترکیبی راحت و دارای مس کافی باشد و مانع از پر شدن منافذ پوست شود. افرادی با پوست چرب باید به دنبال محصولی فاقد چربی باشند که بدون پر کردن منافذ پوست، جلوی جوش و آکنه ها را می گیرد.

7.  کرم پودر معدنی

انتخاب کرم پودر برای پوست های چرب، موضوع مهمی هست. کرم پودرهای معدنی روی پوست، سبک، بدون روغن و دارای مس کافی هستند.این محصولات، پوششی خوب و داری SPF هستند که به محو شدن لکه ها و درمان جای جوش ها کمک می کنند و برای  افرادی با پوست حساس و چرب مناسب هستند.

توضیحات :

☼پیشنهاد می شود با  استفاده مداوم  محصولات مرطوب کننده هم زیبایی ظاهری و یکنواختی پوستتان را در طول روز و شب داشته باشید و هم میزان ترشح چربی پوست را کنترل نمایید .

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا