جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ترفند های خاص برای آرایش پوست برنزه

ترفند های خاص برای آرایش پوست برنزه

پوست‌هاى برنزه معمولا بسیار جذاب و زیبا هستند و امروزه بسیاری از افراد حتی آنها که پوست روشنی دارند ترجیح میدهند رنگ پوست خود را برنزه کنند زیرا پوست های تیره با آرایش مناسب بسیار دلفریب به نظر‌ می‌رسند. رنگدانه‌هاى بیشترى در پوست تیره نسبت به پوست روشن وجود دارد بنابراین باید نحوه آرایش و میکاپ این دو پوست با هم متفاوت باشد .

آرایش بر روى پوست تیره‌ می‌تواند غلیظ تر از آرایش روی پوست‌هاى روشن باشد چرا که با این روش اجزاى صورت نمایان تر مى شوند.

اگر از آن دسته خانم هایی هستید که پوست سبزه داشته و از آرایش کردن لذت می برید، می توانید از این مقاله که به بررسی چند نکته آرایشی برای خانم های با پوست سبزه پرداخته شده است، استفاده کنید.

انتخاب زیرسازی مناسب

برای پوست‌های تیره بهتر است از بیس‌های مایع استفاده کنید مثلا کرم پودر‌های مایع برای یکدست کردن پوست تیره بسیار عالی است.

در انتخاب کرم پودر و کرم گریم از آن هایی استفاده کنید که پایه طلایی و یا زرد رنگ دارند تا با کمک آن ها بتوانید پوست خود را درخشان تر نشان دهید.

سعی کنید از کرم هایی که در خود سایه هایی از رنگ آبی و صورتی دارند، پرهیز کنید تا پوست صورتتان به رنگ خاکستری در نیاید.

هنگام انتخاب کرم پودر نیز از رنگ های عسلی، طلایی و کهربایی استفاده کنید. توجه داشته باشید خانم هایی که پوست سبزه دارند بهتر است از کرم برنزه استفاده نکنند زیرا کرم برنزه برای پوست های روشن مناسب است ولی پوست سبزه نیازی به آن ندارد.

حالا از یک پوشانده تکمیلى استفاده کنید که از کرم پودرتان یک درجه روشن تر باشد. پنکیک را با فرچه بر روی پوست بزنید.البته مواظب باشید که زیاد استفاده کردن از آن باعث سفیدی مصنوعی پوست‌ می‌شود .سعی کنید که همواره طبیعی به نظر برسید.

انتخاب کانسیلر مناسب

اگر پوست خوبی دارید، می توانید از کانسیلر استفاده نکنید ولی اگر روی پوست خود جای جوش و زخم و یا لکه هایی وجود دارد بهتر است از کانسیلری مناسب با رنگ پوست خود کمک گرفته و این عیوب را بپوشانید.

البته انتخاب کانسیلری که مناسب پوست های سبزه باشد، کمی دشوار است و بسیاری از کانسیلر ها باعث می شوند که پوست های سبزه خاکستری به نظر برسند.

پس اگر می خواهید کانسیلری مناسب پوست خود داشته باشید می توانید از کانسیلرهای با بیس هلویی یا صورتی استفاده کنید.

رژگونه مناسب

اگر  پوست برنزه ایی دارید بهتر است از رژگونه هایی استفاده کنید که رنگ صورتی تیره تری داشته و یا حتی مایل به قهوه ای باشند. زیرا این رنگ ها باعث درخشش و جذابیت گونه ها و چهره شما می شوند.

هایلایتر

با استفاده ازهایلایت مناسب می توانید هاله صورتتان را نمایان تر کنید. قسمت هایی از صورت مانند گونه ها و اطراف چشم ها، پل بینی و بالای لب نقاط مناسب صورت شما برای استفاده از هایلایتر است و ظاهر آن را برجسته تر نشان می دهد.

از طرفی پیدا کردن سایه مناسب نسبت به کانسیلر و کرم پودر برای پوست سبزه راحت تر است. زیرا اکثر هایلایتر ها بیس طلایی و نقره ای دارند که شما با انتخاب رنگ طلایی می توانید نسبت به انتخاب خود احساس رضایت کنید.

  آرایش چشم

می‌توانید چشم‌هایتان را تیره آرایش کنید . از مدادهای قهوه ای تیره و یا مشکی برای  چشمتان استفاده کنید تا با رنگ موهایتان هماهنگی داشته باشد.

از سایه آبی یا بنفش برای پوست تیره استفاده کنید ، سایه‌های متالیک هم گزینه‌های خوبی است .سایه‌های خیلی سفید یا روشن کمتر مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد . برای میهمانی شب یا مجالس‌ می‌توانید از مداد چشم نقره ای یا طلایی استفاده کنید. 

ریمل مشکی در هر حالتی برای پوست تیره مناسب است ؛ اما اگر می خواهید آرایش ملایمی داشته باشید بهتر است از ریمل و خط چشم مشکی رنگی استفاده کنید. برای سایه زدن چشم ها نیز از رنگ های آبی، بنفش و سبز استفاده کرده و از هر رنگ صورتی و مرجانی دوری کنید.

آرایش لب ها

تنها جایی از پوست سبزه که می تواند با رنگ صورتی زیبا دیده می شود، روی لب هاست. پس برای آرایش لب ها از رنگ صورتی کمرنگ یا رژ لب های همرنگ پوست یا رژ لبهای مایع که براق کننده هستند استفاده کنید  تا ظاهری جذاب ترداشته باشید.

بهتر است از مداد لب استفاده نکنید . اگر دوست دارید می توانید از رژ لبهای تیره استفاده کنید مثل بنفش ، قرمز  تیره . این را بدانید پوست تیره به خودی خود جذاب است و با آرایش به راحتی‌ می‌توان عیب‌هایش را برطرف نمود.

برای ارسال دیدگاه، شما باید وارد شوید (لینک ورود.

بالا