0

آموزش ترکیب رنگ مو در خانه برای افراد مبتدی


یکی از بهترین روش ها برای ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر خانم ها رنگ کردن موها است. رنگ کردن موها را می توان در سالن های آرایشی یا منزل انجام داد. بیشتر افراد تمایل دارند برای صرفه جویی در وقت و هزینه موهایشان را خودشان در منزل رنگ بزنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید بهتر است ابتدا با اصول ترکیب رنگ مو در خانه آشنا شوید.


اصول ترکیب رنگ مو در خانه 

اگر شما با اصول ترکیب رنگ مو در خانه آشنایی نداشته باشید ممکن است نتوانید طیف مناسبی از رنگ موها را با یکدیگر ترکیب کنید. در صورتی که رنگ موها به درستی با یکدیگر ترکیب نشوند شما از نتیجه کارتان بدون تردید راضی نخواهید بود. اگر تمایل دارید اطلاعات لازم را در مورد نحوه ترکیب رنگ مو در خانه بدست آورید بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید. 

آموزش خواندن کاتالوگ رنگ مو 

قبل از ترکیب رنگ مو ها با یکدیگر بهتر است شما با نحوه خواندن کاتالوگ رنگ مو آشنا شوید. رنگ ها در کاتالوگ از عدد 1 تا 10 درجه بندی شده اند. هر چقدر شماره رنگ موها به عدد 1 نزدیک تر می شود رنگ مو تیره تر می گردد و هر چقدر شماره رنگ مو به عدد 10 نزدیک تر می شود رنگ مو روشن تر خواهد شد. در برخی از کاتالوگ ها نیز عدد 11 و 12 وجود دارند که از این رنگ موها برای ترکیب با رنگ اصلی و روشن نمودن رنگ موها استفاده می گردد. 

شماره رنگ مو پایه رنگ مو
1 رنگ موی سیاه پر کلاغی یا مشکی
2  قهوه ای خیلی تیره یا قهوه ای سوخته 
3  قهوه ای متوسط
4  قهوه ای روشن 
5 قهوه ای خیلی روشن
6 بلوند تیره
7  بلوند متوسط
8 بلوند روشن
9 بلوند خیلی روشن 
10  بلوند پلاتینی روشن 

 

 

جدول معنای اعداد در کاتالوگ رنگ موها 

به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های طبیعی قابلیت ترکیب شدن با تمامی رنگ موها را دارند. اعداد 1 تا 4 شامل رنگدانه های آبی با تن سرد هستند. اعداد 5 تا 7 شامل رنگدانه های قرمز با تن گرم می باشند. اعداد 8 تا 10 نیز شامل رنگدانه های زرد با تن گرم می باشند. در زمان خواندن کاتالوگ رنگ مو باید ضمن توجه به شماره رنگ ها باید به حروفی که در مقابل آن ها نوشته شده است توجه داشته باشید. 

حروف نام رنگ مو
N طبیعی 
A خاکستری 
C دودی
G طلائی
M زیتونی
B بژ
R قرمز 
K مسی
NF فوق طبیعی 
PB روشن مایل به بژ
PG روشن مایل به طلایی 
PS روشن مایل به ماسه ای 
ماسه ای 

 

 

 

بعد از شماره رنگ ها در کاتالوگ رنگ مو حروفی در مقابل آن ها نوشته شده است که این حروف نام رنگ مو هستند. در صورتی که روی جعبه رنگ مو عدد به صورت ممیزی نوشته شده باشد اولین عدد از سمت چپ نمایانگر پایه رنگ است. اعداد بعد از ممیز نیز نمایانگر تناژ رنگ موی بازتابی در زیر نور می باشند. رنگ موها در کاتالوگ رنگ مو به دو دسته اصلی و فانتزی تقسیم بندی می شوند. رنگ های اصلی دارای پوشش بالایی هستند و می توان به کمک این رنگ ها، سفیدی موها را پوشش داد. رنگ های اصلی همچنین قابلیت ترکیب شدن با رنگ های سرد و گرم را دارند.


 از مهم ترین مشخصه های رنگ های اصلی در کاتالوگ رنگ مو می توان به موارد زیر اشاره کرد : 
1.    عدد به تنهایی روی تیوپ رنگ درج شده است. 
2.    عدد به صورت ممیز صفر است. 
3.    عدد به کمک خط فاصله یا نقطه صفر روی تیوپ رنگ درج می شود. 
4.    حرف انگلیسی به همراه عدد نوشته شده است. به عنوان مثال اگر روی جعبه رنگ مو A6 درج شده است. A نماد رنگ خاکستری است و عدد  6 نیز معرف رنگ بلوند تیره است. در نتیجه می توان گفت A6 رنگ بلوند خاکستری تیره است. 


نحوه انتخاب اکسیدان مناسب برای انجام ترکیب رنگ مو در خانه 


 اکسیدان تاثیر قابل توجهی روی کیفیت ترکیب رنگ مو دارد. بنابراین بهتر است در زمان انتخاب شماره اکسیدان حساسیت لازم را داشته باشید. اکسیدان همچنین باعث تسریع بخشیدن به روند تغییر در رنگ موها می شود. 


اکسیدان ها به چند دسته زیر تقسیم می شوند : 

1.    اکسیدان %3 : 
این نوع اکسیدان نسبت به سایر اکسیدان ها ضعیف تر است. از اکسیدان 3 درصد برای تیره کردن موها، رنگساژ و هایلایت کردن موها استفاده می شود. 


2.    اکسیدان %6 : 
از اکسیدان 6 درصد در بیشتر ترکیبات رنگ مو استفاده می شود. برای رنگ زدن ریشه موها و ابروها نیز می توان از این نوع اکسیدان استفاده کرد. برای رنگ کردن مو ها با پایه 1 تا 4 و موهای سفید از اکسیدان شش درصد استفاده می شود. 


3.    اکسیدان %9 :
این نوع اکسیدان موها را بیش از حد روشن می کند. برای ترکیب رنگ موها با تن بلوند از اکسیدان 9 درصد استفاده می شود. برای موها با پایه 5 تا 10 نیز از این نوع اکسیدان استفاده می گردد. 


4.    اکسیدان %12 : 
این نوع اکسیدان قوی تر از سایر اکسیدان ها است. برای روشن کردن موها یا دکلره کردن موها از این نوع اکسیدان استفاده می شود. در صورتی که تمایل دارید موهایتان را دکلره یا روشن کنید می توانید برای روشن کردن موهایتان از پودر دکلره بیول یا پودر دکلره اسکالیم استفاده کنید. 

اکسیدان مو امروزه در انواع برندهای مختلف تولید می گردد. با توجه به اینکه استفاده از اکسیدانی مناسب برای انجام ترکیب رنگ مو در خانه به شیوه ای صحیح از اهمیت زیادی برخوردار می باشد به همین دلیل بهتر است در زمان خرید اکسیدان نیز توجه لازم را داشته باشید. 
اکسیدان وینکور ، اکسیدان بیول و اکسیدان اسکالیم جزو اکسیدان های با کیفیت به شمار می روند. ساختار این برند از اکسیدان ها به گونه ای است که به موها آسیبی وارد نمی کنند و باعث خوشرنگ شدن موها می گردند. در صورتی که شما از رنگ موی وینکور و اسکالیم استفاده می کنید بهتر است برند اکسیدان را نیز وینکور یا اسکالیم انتخاب کنید. 


معرفی انواع واریاسیون ها برای رنگ کردن مو 


در صورتی که تمایل دارید روی رنگ موهایتان سایه ای جذاب ایجاد کنید می توانید در ترکیب رنگ مو از واریاسیون استفاده نمایید. از واریاسیون برای از بین بردن زردی و قرمزی موها نیز استفاده می شود. 

واریاسیون ها به چند دسته زیر تقسیم بندی می شوند : 

1.    واریاسیون آبی : 

برای ترکیب رنگ با رنگ موهای گروه N از واریاسیون آبی استفاده می شود. این نوع واریاسیون دارای خاصیت ضد نارنجی است. 


2.    واریاسیون سبز : 

این نوع واریاسیون باعث خنثی کردن قرمزی موها می شود. واریاسیون سبز را می توانید با رنگ موهای گروه M، A و C ترکیب نمایید. 


3.    واریاسیون نقره ای و دودی : 

این دو واریاسیون دارای خاصیت ضد زردی می باشند و باعث افزایش تن دودی یا سیلور رنگ مو می شوند. واریاسیون نقره ای باعث براق شدن موها نیز می شود. 


4.    واریاسیون قرمز : 

این نوع واریاسیون را می توانید با رنگ های گروه N ترکیب نمایید. 


5.    واریاسیون بنفش : 

اگر تمایل دارید شدت رنگ قرمز در رنگ موها با تن قرمز بیشتر شود بهتر است در ترکیب رنگ مو از واریاسیون بنفش استفاده کنید. 


6.    واریاسیون طلایی : 

از این نوع واریاسیون می توانید در ترکیب رنگ موهای مختلف استفاده کنید. 
واریاسیون ها با برند واریاسیون وینکور ، واریاسیون بیول و واریاسیون اسکالیم از کیفیت زیادی برخوردار هستند. در صورتی که شما تمایل دارید رنگ موهایتان با کیفیت و جذاب تر شود بهتر است از خرید واریاسیون با این برندها غافل نشوید. 

با اصول ترکیب رنگ مو در خانه آشنا شوید.
1.    هرگز بیشتر از دو یا چند رنگ مو را با یکدیگر ترکیب نکنید. 
2.    اگر تمایل دارید رنگ موی شما ترکیبی باشد بهتر است همه رنگ ها را از یک برند انتخاب کنید. 
3.    در زمان ترکیب رنگ مو ها بهتر است از رنگ هایی استفاده نمایید که دارای اختلاف پایه زیادی با یکدیگر نیستند. 
4.    از دو یا سه رنگی که قرار است با یکدیگر ترکیب کنید به اندازه مساوی استفاده کنید. 
5.    نسبت رنگ ها را یادداشت کنید تا بتوانید در صورت نیاز به رنگ زدن ریشه موها و ... رنگ موی ترکیبی را مجددا بسازید. 
6.    در صورتی که رنگ زمینه موهای شما طبیعی است باید در زمان ترکیب رنگ مو ها با یکدیگر تعادل را رعایت کنید. 


7.    به این نکته توجه داشته باشید که رنگ های سرد را نباید با رنگ های گرم ترکیب کنید. در زمان انجام ترکیب رنگ مو در خانه بهتر است به هارمونی رنگ ها توجه داشته باشید. 
8.    برای ترکیب اکسیدان با رنگ مو باید به راهنمای رنگ مو توجه داشته باشید. 
9.    اگر روی جعبه رنگ مو نسبت اکسیدان به رنگ مو با عدد 1:2 مشخص شده است. شما باید برای هر 1 تیوپ رنگ مو از 2 برابر اکسیدان استفاده کنید. اگر نسبت 1:1 نوشته شده است باید مقدار رنگ مو و مقدار اکسیدان با یکدیگر برابر باشند. 
10.    در صورت استفاده از واریاسیون ابتدا رنگ مو و واریاسیون را به کمک برس رنگ مو به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید سپس اکسیدان را به ترکیب رنگ مو اضافه کنید. 
11.    در صورت امکان بهتر است برای ساخت ترکیب رنگ مو در خانه از اکسیدان و رنگ مو با یک برند استفاده کنید. 

 

نحوه انتخاب برند رنگ مو 


با توجه به اینکه استفاده از رنگ مو افزایش پیدا کرده است به همین دلیل امروزه رنگ موهای شیمیایی در انواع برندهای مختلف تولید می شوند. برای جلوگیری از رسیدن آسیب به موها بعد از رنگ کردن آن ها بهتر است رنگ مو با برند مناسبی را انتخاب کنید. 
از معتبرترین رنگ موها می توان به رنگ موی زی فام ، رنگ موی وینکور و رنگ موی اسکالیم اشاره کرد. توجه داشته باشید که این محصولات رنگ مو با توجه به کیفیت بی نظیری که دارند امروزه توجه اغلب خانم ها و آرایشگران را به سمت خود جلب کرده اند. 

از مهم ترین مزیت های این برندهای رنگ مو می توان به موارد زیر اشاره کرد : 
1.    برای ساخت رنگ موهای زی فام ، وینکور و اسکالیم از ترکیبات موثری استفاده شده است. 
2.    رنگ موهای ذکر شده دارای کیفیت بالایی هستند به همین دلیل آسیبی به موها وارد نمی کنند. 
3.    با استفاده از این برند رنگ موها می توانید موهای سفید خود را به آسانی پوشش دهید. 
4.    هدف از تولید انواع رنگ موی ویکنور ، اسکالیم و زی فام افزایش زیبایی و سلامت موی خانم ها و دختران جوان است. 

سخن پایانی : 
همانطور که در این مطلب مطالعه کردید ترکیب رنگ مو در خانه دارای ترفندهای خاص خود است. در صورتی که تمایل دارید موهایتان را در منزل رنگ کنید بهتر است با اصول ترکیب کردن رنگ مو با اکسیدان و واریاسیون آشنا شوید. 


 

برچسب ها:
دیدگاه
فاطمه پورطاهری

شنبه 12ام شهریور 1401

واقعا ممنونم از لطفی که در حقمون میکنی انشالله موفق وسربلند باشید فدات بشم

رشیدی

شنبه 12ام شهریور 1401

سلام و خدا قوت ممنونم و توضیحات عالیتون

الهه

شنبه 12ام شهریور 1401

خیلیییی عالی ومتشکریم بابت آموزشتون

Zoha

شنبه 12ام شهریور 1401

عالی ...عالی ....بشه برا آموزش برسم خدمتتون

الماس

شنبه 12ام شهریور 1401

ممنون از توضیحات بسیار عالی تون.

نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)
دیدگاه شما چیست؟