0

دسته بندی

راهکارهای برطرف کردن پف چشمصبح از خواب بیدار شده اید و با هزار امید و آرزو در آینه خیره می شوید. نه! نمی تواند اینقدر بی رحمانه باشد چشمهایتان نفوذش را از دست داده است و جای آن را مقداری پف زیر چشم و کدری و بی حالی گرفته است. این امکان ندارد باید جذابیت چشمهایتان را به هر قیمتی برگردانید. دائم با خودتان می اندیشید که راهکار برطرف کردن پف چشم چیست و به این تردید می رسید که چطور من با تغذیه خوبی که دارم باید گرفتار این مشکل شوم.                                            
البته این چشمهای جذاب اما بی رمق پف کرده کار امروز و دیروز نیست خیلی وقت است که درگیر این مهمان ناخوانده شده اید که روی صورت تان جا خوش کرده و قصد رفع زحمت هم ندارد. 
حالا آن طرف قضیه خانواده و دوستان و فامیلی هستند که تا شما را می بینند هزار تا انگ و ایراد می گذارند که ای واای چقدر زود پیر شدی! چرا گریه کرده ای! این درس خواندن های شبانه ات تا کی ادامه پیدا می کند؟ اوه اوه دختر هنوز ازدواج نکرده صورتت دارد داغون می شود. با این چشم های بابا قوری هیچ کس یک نگاه هم به تو نمی کند. خلاصه این داستان سر دراز دارد؛ باید قبل از اینکه بیشتر بیخ پیدا کند کلک قضیه را بکنید. دلتان می خواهد فریاد بزنید و بگویید که من اهل هیچ کدام از چیزهایی که فکر می کنید نیستم.
اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که ای کاش یک  داروی معجزه آسا وجود داشت که تا آن را مرهم می کردید، پف زیر چشمهایتان مثل بادکنک خالی می شد و برای همیشه از شرش خلاص می شدید. 


با بهترین مقاله ‌های بیوتی کد  آشنا شوید:

ترتیب صحیح آرایش صورت

نقش ژل شستشوی صورت بر شفافیت پوست

ماسک های مناسب پوست چربدلیل پف کردگی زیر چشم چیست؟

شاید قضیه برطرف کردن پف چشم به این سادگی ها هم نباشد اما راهکار خودش را دارد، باید صبور باشید و از پلک هایتان هم مانند چشم تان مراقبت کنید. پوست اطراف چشم نازک ترین قسمت پوست بدن است و شاید کاملا طبیعی باشد که دستخوش شرایط محیطی قرار بگیرد. این لطافت بی پایان نیاز به نوازش و مراقبت دارد.
پف زیر چشم یکی از مشکلات شایعی است که زیبایی را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد. هیچ انسانی از اینکه صبح از خواب بیدار شود و با چشم های خسته و پف کرده در آینه مواجه شود حس خوبی ندارد.
عوامل زیادی مانند بیماری های کلیوی و کبدی، مشکلات تیروئیدی، مشکلات داخلی و... می تواند این مشکل را به وجود آورده باشد، اما اگر این عارضه دلیل داخلی نداشته باشد می توان به دنبال راه های دیگری برای برطرف کردن پف چشم بود. کرم های ضد پف زیر چشم یکی از مناسب ترین و ارزان ترین راه ها برای رفع این مشکل پوستی است، البته گاهی که این پف کردگی ها بیشتر از حد معمول باشد ممکن است پزشک دستور به جراحی بدهد.

 

                                                
در این پروسه چربی های زیر چشم خارج شده و پوست به حالت اولیه باز می گردد. بنابراین در خیلی از موارد تنها کرم های زیر چشم کارساز نیستند بلکه نیاز به اقدامات درمانی مکمل دارید. کرم ها تنها برای موارد خفیف و اولیه تیرگی و تورم زیر چشم کارساز هستند و پوست را تسکین می دهند. اگر این تورم زیادتر باشد باید دنبال اقدامات درمانی دیگری باشید.
در اغلب افراد پف زیر چشم یک حالت تکرار شونده دارد و هر چند وقت یک بار به سراغشان می آید که دلیل اصلی آن می تواند مصرف زیاد نمک،کمبود مایعات بدن، کمبود خواب، آلرژی و حساسیت هایی که موجب عطسه و اشک چشم می شود و یا در اثر استرس و نگرانی بروز یابد.
البته موارد زمینه ای دیگری مانند تغییرات هورمونی بدن در دوران قاعدگی و بارداری،گریه های طولانی و پیری هم می تواند عامل این حالت ناخوشایند باشد. وقتی با پف کردگی چشم مواجه می شوید معمولا با گوشزدهای پی در پی اطرافیان مواجه می شوید و این از همه آزار دهنده تر است. اگر می خواهید این داستان برای همیشه یا حداقل مدت طولانی خاتمه پیدا کند باید راهکارهای متفاوت را امتحان کنید.

                                          
برای رفع پف زیر چشم چه کنیم؟

هنگامی که پف زیر چشم ایجاد می شود خیلی از خانم ها نگرانی های مفرط پیدا می کنند در حالی که این اتفاق ممکن است برای هر آقا و خانم در برهه ای اتفاق بیفتد و پس از مدتی رفع شود. چیزی که مسلم است چه یک دختر 20 ساله باشید چه میانسال به هر حال دل خوشی از سیاهی و پف دور چشم ندارید. خوشبختانه برای برطرف کردن پف چشم راهکارهایی هست و سیاهی و تیرگی دور چشم همیشه نشانه بیماری نیست.
خب حالا برای اینکه این نشانه های ظاهری را رفع کنید و احساس بهتری بسازید لازم است که دنبال راهکار از بین بردن پف دور چشم باشید. گاهی دلیل این التهاب تجمع بیش از حد مایعات در پوست اطراف چشم است.
به دلیل اینکه پوست دور چشم بسیار حساس و آسیب پذیر است کوچک ترین تغییر رنگ و التهاب آن به سرعت جلب توجه می کند.

                                        
چه زمانی باید برای درمان به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که پف زیر چشم با قرمزی، تاری دید، حس وجود جسم خارجی در چشم، سوزش و خارش چشم، سردرد و تب، تورم گردن و صورت و.... همراه باشد باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

رفع پف زیر چشم با احتیاط های ساده

همانطور که می دانید همه پزشکان مصرف نمک اضافی را مضر می دانند چرا که موجب تجمع مایعات بدن به خصوص در صورت می شود. 
اگر آلرژی یا حساسیت فصلی، عفونت سینوزیت، سرماخوردگی دارید در اولین فرصت برای درمان اقدام کنید اینها مهم ترین دلایل ایجاد تورم اطراف چشم هستند. یکی از دلایل ساده تورم چشم خوابیدن روی صورت است پس سعی کنید در موقعیت استانداردی بخوابید. پیش از خواب مواد آرایشی را از روی صورت پاکسازی کنید تا پوست به حالت استراحت در بیاید.
از چشمهایتان در برابر اشعه های زیان بار خورشید محافظت کنید. البته این را هم بگویم که اگر عینک آفتابی های ارزان قیمت دستفروشها و مغازه های بدون مجوز را تهیه کنید همان بهتر است که عینک نزنید چرا که این نمونه ها بیشتر به چشم ها آسیب می رساند. کلاه و عینک چشم های شما را در هر شرایطی در برابر آسیب های محیطی ایمن می کند.
همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم کرم دور چشم مناسب سن تان برای برطرف کردن پف چشم خیلی کمک می کند تا تورم اطراف چشم به مرور رفع شود. سیگار کشیدن از آن عادت هایی است که به شدت برای سلامت پوست مضر است و باعث خشکی و آسیب دیدگی آن می شود و پوست را به خصوص در بخش های حساس و نازک تر به التهابات مستعد خواهد کرد.


راهکارهای ساده برای برطرف کردن پف چشم

استراحت دادن به چشم از راهکارهای بسیار مفید در جهت بهبود تورم است. قرار دادن کمپرس آب سرد، برش های خیار، چای کیسه ای خنک، برش های سیب زمینی خنک، قاشق سرد و مواردی از این قبیل برای برطرف کردن پف چشم بسیار موثر است.
افرادی که آرایش غلیظ می کنند بدانند که آسیب زیادی به چشم شان وارد خواهند کرد و یکی از دلایل پف کردگی دور چشم هم همین عامل است. پس سعی کنید از لوازم آرایشی با کیفیت و به مقدار خیلی کم استفاده کنید. برای خرید انواع رنگ مو حتما از ضد حساسیت بودن آن اطمینان داشته باشید و ترجیحا انواع رنگ موی گیاهی را به کار ببرید.

                                                                
هنگامی که خارج از منزل و در محیط های آلوده هستید از تماس دست ها با چشم خودداری کنید

یکی از مواردی که همه جوره سلامت بدن و به ویژه پوست را تامین می کند خواب کافی، ورزش و رژیم غذایی متعادل و سالم است. این موارد همگی به بهبود سوخت و ساز بدن و گردش خون و دفع مواد زائد کمک می کند بنابراین از تجمع مایعات و سموم در بدن که انواع التهابات را ناشی می شود، پیشگیری خواهد کرد.
خوردن آب کافی به طور روزانه یکی از روش های تغذیه ای است که برای خیلی از مشکلات فیزیکی بدن توصیه می شود. هنگامی که پوست آب کافی دریافت کند، تصفیه سلولی به خوبی انجام می شود و کمتر دچار مشکلات التهابی مانند تورم زیر چشم می شوید. هر شب قبل خواب آرایش دور چشم را کاملا  شسته و با پد پاکسازی کنید تا منافذ پوستی در طول شب به خوبی تنفس و استراحت کند.
کمپرس یخ یا آب سرد یکی از ایده هایی است که معمولا برای مراقبت از پوست هم خیلی از آن استفاده می شود این راهکار برای برطرف کردن پف چشم هم مناسب است.
یکی دیگر از راهکارهای مراقبتی دور چشم استفاده از ضد آفتاب است. علی رغم اینکه خیلی افراد تصور می کنند بعضی کرم ها مانند ضد آفتاب را نباید دور چشم بزنند، این افراد باید بدانند که پوست دور چشم از همه بخش های پوست حساس تر است پس نیاز به مراقبت بیشتری دارد و باید کرم ضد آفتاب را هنگام مواجهه با نور خورشید به طور کامل دور چشم بمالید.
برخلاف کرم ضد آفتاب سایر کرم های آرایشی مانند کرم پودر برای دور چشم مناسب نیستند و ممکن است حساسیت های پوستی ایجاد کنند. پس برای برطرف کردن پف چشم هنگامی که از انواع کرم های آرایشی استفاده می کنید بهتر است دور چشم را آزاد بگذارید.
خیره شدن طولانی به نور گوشی تلفن همراه و کامپیوتر هم ممکن است باعث تورم چشم شود پس تا حد ممکن مدت زمان زیاد با این ابزارهای الکترونیکی کار نکنید. اگر محل کار شما آلودگی هایی مانند دود یا گرد و غبار زیادی دارد بهتر است از عینک های محافظ چشم استفاده کنید تا دچار مشکلات چشم و تورم آن نشوید.
 

برچسب ها:
دیدگاه
فاطمه

پنجشنبه 26ام اسفند 1400

مطالب بسیار عالی و جامع بود

نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)
دیدگاه شما چیست؟