0

دسته بندی

ضد آفتاب و کرم پودر را چطور با هم استفاده کنیم؟


کاربرد صحیح ضد آفتاب و کرم پودر یکی از نکات ظریف آرایشی است که خانم ها تمایل دارند از ترفندهای اصولی و زیبایی شناختی آن سر در بیاورند. حتما شما هم با افرادی برخورد کرده اید که به دلیل مهارت نداشتن در میکاپ، بیش از حد کرم پودر می زنند و جذابیت آرایش را به طور کلی از بین می برند. اینکه کرم پودر زیادی روی پوست بمالید اصلا چیز جذابی نیست و باعث می شود چهره ماسکه و گچی رنگ را به نمایش بگذارید.

 مصرف همزمان ضد آفتاب و کرم پودر و آرایش غلیظ جذابیت طبیعی پوست را از بین می برد. اصلا مناسب نیست که حجم زیادی از انواع و اقسام کرم های آرایشی را روی هم بزنید. بهترین راهکار این است که حداقل میزان کرم را استفاده کنید تا چهره تان بی روح و مصنوعی به نظر نرسد. در ضمن اگر می خواهید همزمان از چند کرم مانند مرطوب کننده، ضدآفتاب، و کرمپودر استفاده کنید حتما بین استفاده از این محصولات یک بازه زمانی چند دقیقه ای فرصت بدید تا هر کرم جذب شود.

اول ضد آفتاب بزنیم یا کرم پودر؟


حالا که متوجه شدید آرایش زیاد به هیچ عنوان زیبا و ترند روز نیست باید ریزه کاری هایی در مورد مصرف ضد آفتاب و کرم پودر را بیاموزید تا بهترین نتیجه را داشته باشید، به گونه ای که اثری از ماسیدگی و سفیدی بیش از حد ایجاد نشود. حتما می پرسید اول کرم مرطوب کننده بزنیم یا ضد آفتاب؟ چطور می توانیم کرم ضد آفتاب را پس از مدتی تجدید کنیم؟ آیا کرم پودری که ضد آفتاب در ترکیباتش دارد یا ضد آفتابی که کرم پودری است کفایت می کند؟

در پاسخ به سوالات مطرح شده باید بگوییم که برای اینکه پوست جوان تری داشته باشید حتما باید پیش از آرایش لایه ای از ضد آفتاب را کاملا رو بخش های مختلف پوست پخش کنید. و اجازه بدهید که ضدآفتاب کاملا جذب بشود و در مرحله بعد اگر نیاز به استفاده از کرم های آرایشی دیگر احساس کردید، می توانید آنها را استفاده کنید.

تعداد دفعاتی که تمایل دارید ضد آفتاب را تجدید کنید به حساسیت پوست، نوع پوست و میزان قرارگیری در معرض اشعه های نور خورشید بستگی  دارد. اگر پوست حساس و مستعد قرمزی دارید بهتر است ضد آفتاب بی رنگ را به تنهایی استفاده کنید و هر 2 ساعت یکبار ضدآفتاب را تمدید کنید.حتی اگر شما کرم پودری خریده باشید که میزانی از SPF داشته باشد، باز هم محافظت چندانی از پوست نخواهد داشت. از سوی دیگر کرم پودر را نمی توان مانند ضد آفتاب روی همه بخش های در معرض آفتاب مالید.
پس لازم است به صورت روزانه یا از ضد آفتاب رنگی با spf مناسب پوست خود استفاده کنید یا میزان مناسبی از ضد آفتاب بی رنگ را روی پوست تمیز صورت بزنید و پس از این مرحله می توانید از هر کرم پودر دارای SPF و چه بدون آن استفاده کنید.
 

چگونه می توانیم کرم ضد آفتاب را روی میکاپ صورت تجدید کنیم؟


همانطور که گفتیم برای اینکه ضد آفتاب بیشترین محافظت از پوست را داشته باشد ابتدا باید از کرم مرطوب کننده و آبرسان و یا هر نوع کرم مراقبتی پوست استفاده کنید 10 دقیقه اجازه بدهید تا جذب شود سپس ضد آفتاب بی رنگ بزنید و اگر تمایل دارید که از کرم پودر استفاده کنید بعد از جذب ضد آفتاب میتوانید از هر نوع کرم پودری بزنید.برای تجدید ضد آفتاب بهترین و آسان ترین کار این است که با استفاده از یک میسلار واتر ابتدا کرم را از سطح پوست خود پاک کنید در مرحله بعد هم میتوانید با آب یا با استفاده از یک تونر مناسب پوست صورت را پاک کنید و و دوباره ضدآفتاب را روی پوست تمیز بزنید.

نکاتی درباره ضد آفتاب و کرم پودر

اکثر خانم ها معمولا چند کرم مراقبت پوست و آرایشی مختلف دارند و همیشه تمایل دارند به بهترین نحو از همه آنها استفاده کنند. خیلی از افراد به اشتباه هر طور که می خواهند کرم ها را روی هم اعمال می کنند غافل از اینکه کرم زدن هم آدابی دارد.باید اجازه جذب در هر مرحله را به کرمی که دارید استفاده می کنید بدهید و سپس از کرم بعدی استفاده کنید.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شدیدا عادت دارید به طور روزانه از کرم های پوشاننده استفاده کنید مثلا برای حضور در محل کار یا دانشگاه کرم پودر می زنید پیشنهاد بهتری برای شما داریم. پیشنهاد می کنیم به جای اینکه از کرم ضد آفتاب و کرم پودر به طور جداگانه استفاده کنید، کرم های ضد آفتاب رنگی یا کرم های مراقبتی پوست که SPF بیشتر از 25 دارند جایگزین کنید.مانند محصولات پایین صفحه:
 

 

برچسب ها:
دیدگاه شما چیست؟محصولات مرتبط