0

چشم

76 محصول
کالیستا | Callista
72,000 تومان
شون | Schon
84,000 تومان
کالیستا | Callista
103,500 تومان
کالیستا | Callista
150,000 تومان
بلک دایموند | Black Diamond
66,200 تومان
نوت|Note
122,000 تومان
کالیستا | Callista
103,500 تومان
بلک دایموند | Black Diamond
114,000 تومان
کالیستا | Callista
137,500 تومان
کالیستا | Callista
68,750 تومان
مای | MY
75,000 تومان
کالیستا | Callista
101,400 تومان

لوازم آرایش چشم چیست؟

به ابزارها و لوازمی که توسط آن ها آرایش چشم رو انجام می دن لوازم آرایش چشم گفته می شه. به طور کلی آرایش به معنی استفاده از رنگ ها و لوازم برای زیباتر کردن چهره هست.
آرایش یا میکاپ انواع مختلفی داره. در همه ی میکاپ ها از لوازم آرایش چشم استفاده می شه. در واقع یک آرایش زمانی تکمیل می شه که چشم ها دارای آرایش مناسبی باشن. کاور پوست، آرایش ابرو، آرایش چشم، کانتور صورت و آرایش لب از جمله مواردی هستن که در یک میکاپ حرفه ای انجام می شه. در اغلب میکاپ ها ابتدا پوست با پرایمر آماده سازی می شه و سپس به وسیله ی یک کرم پودر کاور یا پوشانده می شه. این کار سبب پنهان شدن ایرادهای موجود بر روی پوست می شه. در صورتی که این مرحله انجام نشه، نمی تونیم به یک آرایش مطلوبی دست پیدا کنیم.

در میکاپ ها و گریم های حرفه ای نیز اغلب از ریمل استفاده می شه. البته ممکنه افراد کاشت مژه و یا استفاده از سایر لوازم آرایش چشم رو ترجیح بدن. اخیرا کاشت مژه طرفداران بسیاری پیدا کرده. با انجام این اقدام زیبایی فرد دیگر نیازی به استفاده از ریمل نخواهد داشت. البته نکته قابل توجه اینه که اکستنشن مژه نیاز به ترمیم داره و در صورتی که فرد به صورت مرتب اقدام به ترمیم آن نکنه، مژه هایی نامرتب خواهد داشت. همچنین استفاده طولانی مدت از اکستنشن مژه می تونه سلامت چشم ها رو به خطر بندازه. 
استفاده از مژه مصنوعی تفاوت زیادی با کاشت مژه داره، این نوع مژه ها کاملا موقتی هستن و فرد تنها چندین ساعت می تونه از آن ها استفاده کنه. معمولا در میکاپ های حرفه ای از انواع مژه مصنوعی ها استفاده می شه. البته باید توجه داشت که با تماس آب با چشم مژه های مصنوعی از پلک جدا میشن. در این مورد نیز فرد نیازی به استفاده از ریمل نداره. در صورتی که به دنبال داشتن مژه هایی زیبا تنها در مدت زمان محدودی هستین، می تونین از این لوازم آرایش چشم استفاده کنین. البته بهتره از انتخاب مژه های بسیار بلند و اغراق آمیز خودداری کنین.
ریمل این امکان رو به شما می ده که با طبیعی ترین روش مژه های خودتون رو بلند و پرپشت کنین. معمولا استفاده از کاشت و مژه مصنوعی چشم رو از حالت طبیعی خود خارج می کنه. بلندی و پرپشتی اغراق آمیز مژه ها نچرال بودن صورت رو از بین می بره. اما در صورتی که از یک ریمل مناسب و با کیفیت استفاده کنین به مژه هایی زیبا و در عین حال طبیعی دست پیدا می کنین. همون طور که می دونین اخرین ترند در میکاپ طبیعی بودن چهره هست. استفاده از این لوازم آرایش چشم می تونه صورت شما رو نچرال و زیبا نشون بده. 
به طور کلی ریمل ها به چند دسته بلند کننده ، پرپشت کننده و حالت دهنده تقسیم می شن. افرادی که دارای مژه های پرپشت اما کوتاه هستن باید از ریمل های بلند کننده استفاده کنین. در مواردی برخی از افراد مژه های کم پشتی دارن که در این صورت باید از لوازم آرایش چشم پرپشت کننده استفاده کنن. در صورتی که مژه های فرد صاف باشه و حالت نداشته باشه، می تونه از ریمل حالت دهنده استفاده کنه. انتخاب این لوازم آرایش چشم حتما باید بر اساس نوع مژه ها و حالت چشم انجام بشه.

خط چشم یکی از ضروری ترین لوازم آرایش چشم

خط چشم مشکی بر روی چشم باعث می شه تا صورت شما از حالت بی رنگی دربیاد و شاداب جلوه کنه. در هر میکاپ روزانه و یا حرفه ای حتما از این لوازم آرایش چشم استفاده می شه. این خط معمولا بر روی خط رویش مژه ها کشیده می شه. خط مژه در بالا و پایین چشم یکی از نقاط بسیار مهم روی صورت به حساب میاد. استفاده از خط چشم و مداد برای پر رنگ کردن آن سبب زیبایی چهره می شه.
به طور کلی از دو نوع لوازم آرایش چشم برای کشیدن خط مژه استفاده می شه. خط چشم و مداد چشم، خط چشم خود به دو نوع مویی و ماژیکی تقسیم بندی می شه. خط چشم ماژیکی کالیستا  دارای سر بسیار نازک و ظریف هست که با اون می تونیم خطوط بسیار ظریف و حرفه ای رو بکشیم. معمولا استفاده از این نوع خط چشم کار چندان راحتی نیست و اغلب توسط افراد حرفه ای استفاده می شه. در گریم های حرفه ای برای کشیدن خطوط ظریف و محو از این لوازم آرایش چشم استفاده می شه. در صورتی که خود فرد مهارت کافی رو داشته باشه هم می تونه از این نوع خط چشم استفاده کنه.
خط چشم ماژیکی دارای سری به شکل ماژیک هست. استفاده از این نوع لوازم آرایش چشم راحت تره. حالت ماژیکی این خط چشم فرد رو در کشیدن خطوط صاف کمک می کنه. اما باید توجه داشت که برای کشیدن خطوط بسیار نازک و ظریف نمی تونیم از این نوع خط چشم استفاده کنیم. در صورتی که هر روز یک آرایش ساده و روزانه ای رو انجام می دید بهتره از این نوع خط چشم استفاده نکنید. بهتر هست قبل از کشیدن خط چشم مهارت کافی رو در این زمینه کسب بکنید.