0

سایه چشم

14 محصول

 

در این دسته بندی همه چیزهایی را که باید در مورد آرایش چشم و سایه چشم بدانید، گردآوری کرده ایم! پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا با نکات کلیدی آرایش چشم‌ها آشنا شوید.

اگر یک آرایش ضروری برای ما وجود داشته باشد، قطعا آرایش چشم است! نمی‌شود که به یک سبک آرایشی فکر کنیم که در آن چشمان خود را برجسته و زیبا نکنیم. لذا همواره خط چشم، ریمل، سایه چشم و ... اعضای ثابت کیف آرایش‌مان هستند.

اما اینگونه به نظر می‌رسد، آنطور که باید، به سایه چشم که برای آرایش چشم ضروری است، اهمیت لازم را نمی دهیم. این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که ما نمی دانیم کدام رنگ سایه را انتخاب کنیم یا چگونه آن را اعمال کنیم. می توانید از این راهنمای که برای شما آماده کرده ایم کمک بگیرید تا مانند یک آرایشگر حرفه ای از سایه چشم استفاده کنید و آرایش چشم موثرتری انجام دهید.

انواع سایه چشم

انواع سایه که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند به شرح زیر است:

1-  سایه چشم پودری فشرده

رایج ترین نوع سایه. شما می توانید سایه را به صورت پودر فشرده به صورت تکی یا چندتایی در پالت سایه ببینید. آنها به طور کلی نرم هستند، اثر رنگدانه قوی دارند و به راحتی پراکنده می شوند.

2- سایه های کرمی

این نوع سایه ها به آسانی پشت پلک ها پخش می شوند و هم به صورت تنهایی و هم در قالب پایه‌ی سایه چشم پودری، به کار می‌روند. به این ترتیب، ماندگاری سایه‌های پودری اعمال شده بر روی آنها را افزایش می دهند.

3- سایه چشم پودری

این سایه ها را می توان به صورت رنگدانه های فشرده نشده (پودر سست و نرم) نیز یافت. با این حال، این سایه ها نسبت به سایه هایی که به صورت کرم یا پودر فشرده فروخته می شوند، کاربرد کمتری دارند. رنگدانه‌ها را می‌توان با براش های مخصوص نیز اعمال کرد تا رنگی تندتر بدهند.

4- سایه چشم مدادی

سایه‌های مدادی بسیار کاربردی هستند. آنها به راحتی بدون نیاز به براش اعمال می شوند و به لطف فرمول کرمی خود، بدون مشکل پخش می شوند.

5- سایه چشم مایع

وقتی از بیرون به این سایه‌ها نگاه کنید، معمولا شبیه رژ لب های مایع به نظر می رسند. هنگامی که پشت پلک زده می شود، لازم است به سرعت بدون ثابت شدن، توزیع شود. با این حال، آنها ماندگارتر از سایه های پودری هستند.

تفاوت سایه‌های چشم مختلف

برای هر موقعیت، هر سبک و هر سلیقه ای، سایه های چشم متفاوتی وجود دارد! مثلا برخی از خانم‌ها دوست دارند تنها از سایه‌های مات برای زیباتر کردن و جلوه دادن به چشم‌هایشان استفاده کنند، اما برخی دیگر ترکیبی از مدل‌های مات و متالیک را بیشتر می‌پسندند، لذا این کاملا به سلیقه شخصی هر فرد بستگی دارد! پوشش های مختلف سایه به شرح زیر است:

1- سایه چشم مات

سایه مات هیچ گونه درخشندگی و زرق و برقی ندارد. زمانی که می خواهید به ظاهر خود رنگ و لعابی ببخشید و ظاهری طبیعی داشته باشید می توانید از آن کمک بگیرید!

2- سایه‌های براق یا شاین

این سایه‌ها برای ایجاد درخشندگی در آرایش چشم‌های شما، ایده‌آل هستند. برای داشتن ظاهری روشن‌تر و درخشان¬تر، می‌توان از سایه‌های براق یا کرمی بر روی چشم استفاده کرد.

3- سایه های متالیک

سایه‌های متالیک به شکل کرم یا پودری بوده و به شکلی هستند که انعکاس فلزی می دهند. می‌توانید این مدل را برای ایجاد آرایش چشم‌های درخشان و خیره‌کننده، به کار ببرید.
ما پیشنهادهایی برای پالت سایه داریم که در آن¬ها می‌توانید تمام این سایه ها را با روکش‌های مختلف در کنار هم پیدا کنید، پالت سایه چشم مای، پوپا، کالیستا و .. دارای چندین نوع سایه طبیعی، مات، متالیک و براق هستند و به راحتی پراکنده می شوند.

سایه چشم مناسب برای هر رنگ چشم

سوالی که پیش می آید این است که آیا رنگ های سایه را که به رنگ چشم‌هایتان می آیند و رنگ چشم شما را زیباتر جلوه می دهند، می شناسید؟

1- اگر چشمان قهوه ای دارید

سایه‌های مسی و طلایی چشمان شما را فوق العاده می کنند.

2- اگر چشمان آبی دارید

سایه‌های خاکستری و صورتی، رنگ آبی چشمان شما را بیش از همیشه به رخ می کشند.

3- اگر چشمان سبز دارید

رنگ های آلویی و نارنجی چشمان سبز شما را برجسته تر از همیشه می کنند!

4- اگر چشم‌های فندقی دارید

می‌توان از هر سایه‌ای که مناسب چشمان سبز و قهوه‌ای است برای چشم‌های فندقی که ترکیبی فوق‌العاده از قهوه‌ای و سبز می باشد، بهره گرفت.

چند نکته اصلی برای سایه زدن چشم

با لوازم آرایش چشم مناسب، سایه زدن بسیار ساده تر از آنچه فکر می کنید خواهد بود. لذا توصیه می¬کنیم برای آرایش چشم عالی، سایه¬ی خود را با براش بزنید. هر یک از براش¬های آرایش چشم مختلف در کیف آرایش شما وظیفه متفاوتی دارند.
براش های اصلی سایه چشم به شرح زیر است

1- براش سایه معمولی

این براش با موهای صاف برای قرار دادن سایه روی پلک ها ایده آل است.

2- براش سایه زاویه دار

می‌توان از این براش‌ها برای سایه زدن در قسمت¬های وسیع‌تری استفاده کرده و سایه را کامل روی چشم پخش کرد.

3- براش ترکیبی

می توانید با توزیع سایه به کمک این براش، در ناحیه چین شده پلک خود، آرایش را طبیعی و محو کنید.

4- براش سایه با نوک مدادی

به لطف این براش ها با نوک ریز، می توانید به راحتی آرایش تمیزی از سایه را نزدیک به خط مژه خود اعمال کنید.

یکی از مواردی که در آرایش چشم‌ها بایستی به آن دقت کرد، موضوع تطبیق رنگ سایه می باشد. نخست باید رنگ‌های اصلی مورد استفاده در ناحیه چشم و رنگ‌هایی که برای سایه زدن استفاده می‌شوند تعیین شوند. پس از این مرحله، رنگ های تعیین شده باید پردازش شوند. دستیابی به این هدف با مدل های متنوع کیت سایه چشم بسیار ساده تر است. ست های سایه چشم راحتی زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند و رنگ‌های متنوعی دارند. از این نظر قیمت سایه نیز متفاوت است. البته مدل های سایه فقط به صورت ست نیستند، بلکه در اشکال مختلف نیز در بازار موجود هستند. سایه چشم تکی یکی از آنهاست.

بعد از این مراحل تصمیم گیری، اگر قرار است آرایش چشم با کمک براش انجام شود، استفاده از براش در دست به صورت عمودی مهم است. با کمک این لوازم می توان سایه مورد استفاده را بسیار ساده تر و یکنواخت تر پخش کرد. انجام آرایش‌های مختلف با نوک براش های کمکی، همراه با حرکات خاصی، باعث می شود آرایش با کیفیت بالاتری انجام شود. در صورت عدم استفاده از براش در هنگام آرایش چشم، محصولاتی از قبیل سایه‌ی کرمی از جمله گزینه هایی است که برای رفع نیاز شما مناسب می باشد.
براش‌ها در صورت نگهداری اصولی و تمیز کردن بهداشتی، عمر طولانی تری خواهند داشت. به هر حال می توانید به راحتی از سایه پودری یا سایه چشم مایع برای تکمیل آرایش خود استفاده کنید. برای سایه‌هایی که به این شکل یافت می‌شوند، استفاده از براش‌های سایه شرط بسیار مهمی برای نتایج موثرتر و زیباتر است.

نکات کلیدی در رابطه با استفاده از سایه چشم

قبل از اقدام به زدن سایه، باید مشخص کنید که به چه نوع سایه ای در کدام رنگ و ساختار نیاز دارید! در این خصوص می توان اشاره کرد که سایه های پر زرق و برق از جمله انواع سایه هایی هستند که برای استفاده روزانه ترجیح داده نمی شوند. به جای اینها در زندگی روزمره؛ استفاده از سایه مات یا سایه پاستیلی انتخاب مناسب تری است. سایه براق از جمله محصولاتی است که بیشتر در مناسبت های خاص و مراسمات جشن و عروسی ترجیح داده می شود.
سایه نارنجی و سایه زرد دو رنگ هماهنگ هستند که می توان آنها را با هم ترکیب کرد تا به صورت ترکیبی جذاب در کنار هم استفاده شوند. جدای از آن، سایه مشکی و سایه خاکستری دو رنگی هستند که می توان به صورت ترکیبی از آنها استفاده کرد. همچنین می توان از سایه مسی یا سایه چشم متالیک همراه با رنگ مشکی استفاده کرد. برای مواقع خاص، سایه قرمز و سایه آبی نیز رنگ هایی هستند که می توان به راحتی در کنار هم از آنها استفاده کرد. جدای از این ها، سایه سبز، سایه سفید و سایه صورتی را می توان به عنوان نمونه هایی از رنگ هایی که در ترکیب های سه گانه با هم استفاده می شوند، معرفی کرد.

مدل های سایه چشم، ویژگی ها و قیمت ها

خریداران اینترنتی اصولا قبل از خرید هر محصولی، نظرات کاربران مختلف را در رابطه با محصول مورد نظر، به دقت دنبال می کنند. به همین دلیل، نظرات کاربران بسیار مهم است. مانند بسیاری از محصولات دیگر، خریداران اقلام آرایشی مانند انواع سایه نیز به نظرات سایر کاربران اهمیت بیشتری می دهند. لذا جهت کسب اطمینان از کیفیت محصولات شما نیز قبل از خرید این کار را انجام دهید.
اگر می خواهید در زندگی روزمره یک آرایش ساده و نچرال انجام دهید؛ سایه قهوه ای محصولی است که می تواند این نیاز را برطرف کند. البته استفاده از سایه رنگی نیز بسته به موقعیت مکانی امکان پذیر است. سایه های مدادی یکی از پرطرفدارترین محصولات از نظر کاربردی بودن در هنگام آرایش چشم می باشند.
هنگام خرید براش هایی که برای آرایش سایه استفاده می شوند، باید مراقب نرم بودن براش‌ها باشید. چرا که براش‌های سخت می توانند موجب تحریک و ساییدگی آن ناحیه از چشم در هنگام آرایش شوند.
همچنین در آرایش چشم، فرایندهای گوناگون سایه زدن باید به طور جداگانه با براش های منحصر به فردی انجام شوند. در نتیجه‌ی این کار، از درهم تنیدگی تمام مواد به کار رفته در آرایش چشم جلوگیری می شود.

5 اشتباه رایج هنگام استفاده از سایه چشم

سایه جزء لاینفک آرایش چشم است. اما چند اشتباهی که هنگام استفاده از آن مرتکب می شویم، باعث می شود آرایش ما کاملا بد و به هم ریخته به نظر برسد. این اشتباهات عبارتند از:

1- انتخاب رنگ سایه خیلی تیره و خشن

حتی اگر ظاهری جذاب و خیره کننده می خواهید، باید سایه چشمی را که روی پلک های خود می¬زنید از رنگ های ملایم برگزینید. رنگ سایه، کلیدی برای داشتن ظاهری ظریف است که مکمل لباس شما خواهد بود. آرایش چشمی که در آن از رنگ‌های تیره استفاده شده است، در یک پیست رقص جذاب¬تر از زندگی روزمره، به نظر می‌رسد.

2- عدم استفاده از خط چشم

حتی اگر سایه به تنهایی خوب و براق به نظر برسد، اما افزودن یک خط چشم برای زیباتر شدن جلوه¬ی آن، ضروری است. اگر در کشیدن خط چشم مشکل دارید، می توانید با چند بار تمرین، کشیدن خط چشم را به راحتی و بدون بهم ریختگی یاد بگیرید. استفاده از این محصول، چشم های شما را گیراتر می کند و تصویری مکمل و بی عیب و نقص در آرایش چشم خود خواهید داشت.

3- استفاده از سایه چشم مایع

استفاده از سایه های مایع روی چشم‌ها بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد. چین‌های چشم را پر می‌کند و در نتیجه ظاهری پیر پیدا می‌کنید و باعث می‌شود پلک‌ها خسته به نظر برسند.

4- استفاده از سایه ای همرنگ با رنگ چشم

اکثر متخصصین این حوزه توصیه می کنند از سایه همرنگ با رنگ چشم خود استفاده نکنید. اگر سایه چشمی متناسب با رنگ چشم خود بزنید، رنگ چشم را می پوشاند و قطعا جلوه چشم ها کمتر می شود. به عنوان مثال، استفاده از سایه آبی روی چشم های آبی، رنگ چشم را از معرض دید و توجه خارج می‌کند. بنابراین، سایه های چشمی را انتخاب کنید که رنگ و درخشندگی چشمان شما را بیشتر آشکار کنند.

5- ندانستن اینکه چه رنگ سایه ای، آرایش را خوب جلوه می‌دهد

برای برجسته کردن چشمان خود، باید سایه تیره‌تری نسبت به رنگ رژ خود بزنید. اگر آرایش شما یک آرایش غلیظ است، بهتر است سایر موادی که روی صورتتان می‌زنید، به جز سایه، روشن باشند. هنگام آرایش، به رنگ پوست خود دقت کنید و سعی کنید رنگ هایی را برگزینید که با رنگ پوستتان هماهنگ باشد.