0

چند مدل ناخن و راهنمای انتخاب بهترین مدل بر اساس فرم انگشتان


طراحی و لاک ناخن اصلا کهنه و کسل کننده نمی شود. چرا که هر سال اقسام طرح ها، مدل ها و رنگ های زیبا و جذاب مد می شوند. دختر های جوان و همچنین خانم های سن دار را هم به خود جذب می کنند. اقسام طرح ناخن ساده، فرنچ، شاین دار و .... وجود دارند که می توانید با لاک ها و رنگ های متنوع تلفیق نمایید و ناخن های خیلی زیبایی را با طراحی های زیبا برای خود به ارمغان آورید.


راهنمای انتخاب بهترین لاک ناخن مطابق مدل ناخن ها


لاک ناخن را بهتر است مطابق مدل ناخن ها انتخاب کنید. برای این کار بهتر است مطلب زیر را بخوانید:


انتخاب رنگ لاک ناخن برای ناخن های کوتاه و مربعی


چنانچه ناخن های خود را بلند نکرده اید و مدل آن ها به حالت صاف و مربعی است. در حالت عادی ناخن ها کوتاه تر مشاهده می شوند. در این صورت پیش از هر چیزی لازم است تیزی گوشه ناخن را بگیرید. این کار به بلند و زیباتر دیده شدن ناخن شما کمک بسزایی می کند. برای این مدل ناخن چندین انتخاب جهت رنگ لاک خود دارید. رنگ های متالیک نظیر طلایی ، نقره ای و رزگلد یا رنگ پایه ناخن مانند گلبهی مناسب ترین رنگ ها برای این مدل ناخن ها می باشند.  رنگ های زرشکی نیز انتخاب بسیار مناسبی است.


رنگ لاک مناسب جهت ناخن های کوتاه و گرد


چنانچه ناخن های خود را کمابیش از ته گرفته اید و حالت گردی گرفته اند می توانید از رنگ های مختلفی برای لاک ناخن بهره ببرید. مناسب ترین رنگ ها قرمز ساده کلاسیک، آبی آسمانی، صورتی، کرم  و ارغوانی می باشند که می تواند مطابق رنگ پوست دست هم این رنگ ها را انتخاب کرد. یک تکنیک جالب برای این گونه از ناخن ها این است که هنگام لاک زدن از هر دو طرف ناخن چند میلی متر را خالی بگذارید. با این کار خطای دید ایجاد کرده و ناخن ها را باریک تر نشان می دهید.


رنگ لاک مناسب جهت ناخن های بلند و پهن

معمولا ناخن های بلند خیلی جذاب می باشند. به ویژه اگر صدف ناخن به صورت طبیعی پهن باشد . بلند کردن این مدل ناخن سبب باریک تر دیده شدن ناخن های شما می شود. برای این مدل انگشتان از هر نوع رنگ لاک ناخن می توانید استفاده‌ کنید. رنگ خود ناخن، رنگ های روشن، تیره یا صدفی هم می توانید به کار ببرید برای این مدل ناخن هیچ محدودیتی ندارید. جهت توازن نمودن حالت ناخن ، چنانچه سر ناخن گرد است اندکی آن را صاف کنید تا حالت مربعی شود. چنانچه مربعی است اندکی فرم گرد به آن بدهید.


انتخاب رنگ لاک ناخن برای ناخن های بلند و باریک


این گونه مدل و حالت ناخن جذاب ترین حالت می باشد که شکل زیبایی دارد. اکثر بانوان علاقه دارند این گونه ناخن هایی داشته باشند. جهت انتخاب رنگ لاک ناخن برای این نوع ناخن ها می توانید از رنگ های  پر جلوه و زیبا نظیر قرمز و زرشکی استفاده کنید. رنگ های صورتی که  یک یا دو درجه نسبت به پوست شما روشن تر هستند هم گزینه مناسبی می تواند برای رنگ لاک شما باشد. 


عوامل تاثیر گذار در تعیین رنگ لاک ناخن

 

در تعیین لاک ناخن همواره عوامل متنوعی اثر می گذارند این عوامل عبارتند از:


• رنگ پوست


یکی از فاکتورهای عمده در زمان انتخاب رنگ لاک، رنگ پوست شما می باشد. در مجموع ضوابط راحتی جهت تعیین رنگ لاک مطابق رنگ پوست شما وجود دارد. برای مثال پوست های روشن با رنگ های تیره جلوه خیلی جذاب پیدا می کنند. به ویژه رنگ هایی که دارای پایه آبی هستند. پوست هایی با رنگ عادی ، با اقسام قرمز تیره تلفیق عالی به وجود می آورند. در صورتی که پوست تیره کم و بیش با هر رنگی هماهنگی دارد.


• فرم انگشت


انگشت قلمی: این فرم دارای انگشت های کشیده ای می باشد که خیلی خوش حالت می باشد. می توان به حالت های مورد نظر مانیکور و کوتاه نمود و رنگ های لاک براق و درخشان به این فرم انگشت جذابیت بسیاری می بخشد.
انگشت عروسکی: فرم این دست مربعی، کوچک و اندکی تپل می باشد. همانند دست کودک می باشد. ناخن ها بایستی گرد و کوتاه باشند. رنگ لاک ناخن مناسب فرم انگشت عروسکی شفاف و ملایم می باشد.
انگشت استخوانی: این فرم دارای انگشت های باریک و بلند، همچنین اندکی برجسته می باشد.  در این فرم انگشت لازم است ناخن ها به صورت تیز و نوک دار حالت داده شوند. بهترین شکل ، مستطیلی است که انگشت ها عریض تر به چشم آیند. رنگ لاک مناسب این فرم معمولا لاک های روشن و ملایم می باشد. لاک های اکلیلی و دانه دانه گزینه ای مناسب نیست.
انگشت درفش شکل: کف دست خیلی عریض تر از طول انگشت ها می باشد. انگشت ها هر چقدر از انتها به طرف ناخن ها می روند باریک تر می شوند. جهت ناخن آرایی مناسب ترین شکل فرم مستطیلی می باشد. لازم است از رنگ های روشن و شفاف استفاده کنید. رنگ های تند و تیز گزینه مناسبی برای این فرم انگشت ها نمی باشند.
انگشت پهن و کوتاه: جهت این فرم انگشت ها مانیکور نوک دار و تیز که اندکی انگشت ها را کشیده تر نشان دهند مناسب است. رنگ لاک ناخن مناسب فرم انگشت  پهن و کوتاه رنگ های تیره و متوسط می باشد.


• آرایش


در آرایش و میکاپ خود بایستی تعادل در تعیین تلفیق رنگی را رعایت کنید. مناسب ترین ایده ای که جهت تعیین رنگ لاک ناخن با ملاحظه به تلفیق رنگی میکاپتان وجود دارد تعیین یک رنگ مکمل می باشد. بهتر است بدانید اصلا زیبا نیست که برای همه چی از یک رنگ استفاده کنید در این صورت بی رنگ و رو می شوید. اگر رنگ رژ لب و رنگ لاک خود را هم رنگ انتخاب کنید خیلی زیبا می شود.


• مناسبت

هنگامی که می خواهید یک رنگ مطلوب جهت ناخن های خود انتخاب کنید بایستی مناسبتی که در آن قرار دارید را مدنظر بگیرید‌. مثلا در آن روز می خواهید به چه کاری بپردازید؟ چنانچه بی دلیل و فقط بخاطر دل خود می خواهید لاک بزنید در این صورت می توانید از هر رنگ و طرحی استفاده کنید. چنانچه می خواهید سر کار بروید یا در یک جلسه کاری حضور یابید بهتر است رنگ های خنثی انتخاب کنید. قرمز رنگ جالبی است ولی بهتر است تیره آن را انتخاب کنید یا هماهنگ رنگ اکسسوری و زیورآلات فلزی خود رنگ مناسبی را برگزینید.

• فصل


فصل هم فاکتور مهم جهت انتخاب رنگ لاک می باشد. در زمستان رنگ های تیره بسیار عالی می باشند. در بهار هیچ گونه محدودیتی جهت تعیین رنگ وجود ندارد. تابستان هم زمان مناسبی جهت رنگ های گرم ، روشن و جسورانه می باشد می توان در این فصل از رنگ های نئونی استفاده کرد. در پاییز هم می توانید از رنگ های طلایی، قرمز، حنایی و بعضی از رنگ های خنثی استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب لاک ناخن

در خصوص استفاده از لاک ناخن بایستی به نکات مهمی در این خصوص توجه نمایید که عبارتند از:


• چنانچه دوست دارید به مدت زمان زیادی لاک روی ناخن داشته باشید لازم است پس از لاک زدن روی آن یک لایه برق ناخن بکشید. با این کار نه فقط جذابیت انگشت های خود را بیشتر می کنید بلکه یک لایه محافظتی روی لاک در مقابل خدشه ها و آسیب ها قرار خواهد گرفت.


• از بکارگیری مستمر و پی در پی لاک ناخن بپرهیزید. چرا که پایه این محصولات براساس مواد شیمیایی است. این مواد با گذشت زمان روی ناخن ها تاثیرات نامناسبی می گذارند. لازم است بعد از هربار بکارگیری وقفه ای صورت گیرد تا ناخن ها بتوانند نفسی بکشند. شما می توانید از کرم مراقبت از ناخن هم استفاده کنید اینطوری ناخن دستخوش آسیب نمی شود.


• بهتر است لاک های موقت بکار ببرید. این نوع لاک ها دوام زیادی ندارند. از سویی پاک کردن آن ها زیاد سخت نیست. بکارگیری لاک ناخن دائم سبب می شود جهت پاک کردن آن ناچار به استفاده از استون شوید. این ماده هم با گذشت زمان سبب خشکی ناخن می شود.


• تا جایی که امکان دارد نگذارید لاک با پوست دستتان برخورد داشته باشد. چرا که تلفیقات لاک سبب التهاب پوست و در نتیجه ناراحتی های پوستی می شود. ناخن جزء لایه مرده بدن به حساب می آید بدین جهت مواد شیمیایی تاثیرگذاری سریعی روی انها ندارد. ولی پوست لایه زنده بدن به حساب می آید و مواد شیمیایی خیلی زود روی آن اثر می گذارد. برای محافظت از پوست اطراف ناخن می توان از کرم دور ناخن استفاده کرد.


• در کل با تعیین درست و اصولی اقسام لاک می توانید شکلی جذاب و زیبا را روی انگشتان خود طراحی کنید. با تهیه انواع لاک از برند کالیستا و مای می توانید این زیبایی را برای خود به ارمغان آورید.


سخن آخر
طراحی ودیزاین لاک ناخن به هیچ وجه قدیمی و کسل کننده نمی شود. انواع طرح های مناسب با فرم انگشتان، رنگ پوست، نوع آرایش و... موجود می باشند. در استفاده از لاک بایستی حتما به نکات متنوعی توجه شود تا ناخن ها دستخوش آسیب نشوند.
 

برچسب ها:
دیدگاه شما چیست؟