0

دسته بندی

جدیدترین مطالب
روش های کاربردی مراقبت از موی رنگ شده
۰۱ خرداد ۱۳۹۹
راز سلامتی با کمک طبیعت!
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
5 طراح برتر مد و فشن دنیا
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

روش های کاربردی مراقبت از موی رنگ شده


روش های کاربردی مراقبت از موی رنگ شده

همان طور که در مقاله قبل گفتیم ، رنگ کردن موها به خصوص در خانم ها، یک گرایش برای زیباتر شدن است وتاثیر به سزایی در زیباتر شدن دارد. . بیشتر خانم ها این کار را دوست دارند اگرچه اغلب افراد ترس از آسیب دیدن مویشان را دارند ولی به هر حال مطمئنا همه خانم ها این روش زیبایی را تجربه می کنند.نگرانی از آسیب دیدگی موها با رنگ کردن آنها کاملا درست و بجا است زیرا بسیاری از مواد شیمیایی که رنگ مو را تغییر میدهند باعث آسیب مو میشود اما راه هایی برای حفظ سلامت و زیبایی مو در صورت رنگ کردن وجود دارد که در این مقاله قصد داریم هرآنچه لازم است درباره سلامت مو بعد از دکلره کردن در اختیارتان قرار دهیم.

1.      موهایتان را با مرطوب کننده آب رسانی کنید

 موهای رنگ شده اغلب دچار خشکی مفرط و زبری هستند که نیازمند آب رسانی بوده و باید مرطوب شوند برای مرطوب کردن موهایتان از کرم یا تونیک یا سرم مخصوص مو استفاده کنید و موها را از ریشه مرطوب نمایید و بعد به آرامی ساقه ها و تارهای مو را هم رطوبت رسانی کنید تا نرم و مرطوب شوند. بهتر است این کار را بعد از هر حمام انجام دهید.

 

2.     موهای رنگ یا دکلره شده رابا آب داغ نشویید

شستشوی مو با آب داغ باعث می شود کوتیکول های لایه خارجی مو بلند شوندکه طوبت را کاهش داده باعث  فر و زیر شدن مو می شود و مو را بیشتر در معرض آسیب قرار می دهد. به همین خاطر موثرترین راه شستشوی مو با آب سرد یا ولرم مایل به سرد است .آب سرد کوتیکول ها را مرطوب نگه می دارند و نرمی مو و رنگ آن را کنترل می کنند. اگر نمی توانید با آب سرد دوش بگیرید در پایان استحمام با آب گرم سر را با آب سرد بشویید. و برای مدت طولانی زیر آب گرم قرار نگیرید چون علاوه بر خسته و بی حال کردن موها باعث شکنندگی و خشکی پوست هم میشود.

 

3.    بعد از حمام موهای خیس را شانه نکنید


شانه کردن موها وقتی خیس هستند باعث ریزش بیشتر انها میشود. موهای رنگ شده چون پایه و ریشه ضعیفتری دارند اگر بعد از حمام یا داخل حمام وقتی که خیس هستند شانه شوند بیشتر آسیب می بینند شانه کردن موها را برای وقتی بگذارید که موها کمی رطوبت خود را از دست داده و خشک شده اند البته نباید در حالتی که موها کاملا خشک هستند هم این کار را انجام دهید در دو حالت باعث آسیب به موها میشود بهترین زمان برای شانه کردن موها چه موهای بدون رنگ و چه موهای رنگ شده وقتی است که رطوبت اندکی دارند

 

4.     موهای دکلره شده را حتی الامکان صاف یا فر نکنید

موهای رنگ شده به دلیل ترکیبات رنگ خودبخود خشک و شکننده میشوند. مواد شیمیایی موجود در فر کننده ها و صاف کننده ها باعث شکنندگی بیشتر و خشکی مفرط آنها میشود و ممکن است ریشه های مو را بسوزاند اگر واقعا به فر کردن یا صاف کردن موهایتان علاقه دارید باید مراقبت از انها را شدیدتر کرده و مرتب از ماسک های تقویت کننده و شامپو های مخصوص استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است بخش زیادی از موهای خود را از دست داده و یا لطافت و زیبایی موها به طور کامل از بین برود.خشک کردن موها با دمای سشوار باعث خشکی بیشتر آنها میشود. همیشه بگذارید مقداری رطوبت روی موهایتان بماند و موها را کاملا خشک و ابگیری نکنید.

 

5.  استفاده از ماسک خانگی کره برای موهای سوخته و آسیب دیده

شاید برایتان عجیب باشد اما  یکی از بهترین و ساده ترین راه حل های تقویت موهای وز شده آغشته کردن آن به کره است! کره که از محصولات لبنی پرطرفدار است، خاصیت فراوانی برای تغذیه موهای آسیب دیده شما دارد. پس بنا به حجم موهای تان مقداری کره را که از قبل از یخچال خارج کرده اید به موها زده و با استفاده از کلاه مخصوص به مدت نیم ساعت بپوشانید و در آخر موها را با شامپو و آب ولرم شسته و آبکشی کنید.

 

امیدواریم تکنیک های کاربردی این دو مقاله برای محافظت از موهای رنگ شده برایتان مفید واقع شده باشد.

 

 

دیدگاه شما چیست؟

Please login or register to review